İsim Arama

Saddam İsminin Anlamı Nedir? Saddam Ne Demek?

Saddam ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Saddam isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Saddam isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Saddam isminin anlamı nedir? Saddam ne demek?

Saddam isminin anlamı nedir?
  • Saddam isminin cinsiyeti: Erkek
  • Saddam isminin kökeni: Arapça
  • Saddam isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Saddam ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Saddam ismindeki harf sayısı: 6
  • Saddam isminin rengi: Mavi
  • Saddam isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Agresif, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Saddam

Saddam isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Saddam ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Saddam isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Saddam İsmiyle Uyumlu İsimler

Saddam İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sadedil, Abendam, Sadegül, Sadberk, Sada, Sadice, Sadira, Sadıka, Sadiye, Sadiya

Saddam İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sadri, Çaydam, Sadrettin, Sadakat, Sadun, Sadır, Saldam, Sadoc, Sadak, Yordam

Saddam ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Saddam İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Saddam İsmi Konulabilir Mi?

Saddam isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Saddam isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Saddam İsmi Caiz Mi?

Saddam ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Saddam isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Saddam İsminin Özellikleri

Saddam isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Saddam İsminin Sayı Analizi

Saddam isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
D: 5
D: 5
A: 1
M: 16

Saddam isminin numerolojik değeri: 50

Saddam İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Saddam İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Saddam İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Saddam isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Saddam

Saddam İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Saddam isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Saddam

Saddam İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Saddam isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Saddam

Saddam İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Saddam Hüseyin: Saddam Hüseyin, 1979'da başladığı Irak Devlet Başkanlığı görevini, , 2003 Nisan’ında, ABD ve İngiltere’nin oluşturduğu koalisyon güçleri tarafından devrilen, diktatör, lider. 28 Nisan 1937'de, Irak, Tikrit’e 13 kilometre uzaklıktaki, El-Avya köyünde, çobanlıkla geçinen fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Saddam Hüseyin Abdülmecid El-Tikriti, babasının, doğumundan altı ay önce ortadan kaybolmasının ardından, önce 3 yaşına kadar, oldukça dindar bir sünni olan amcasın, daha sonra, kendisi...
Saddam İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Saddam ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Güçlü, Zeki olmalarıdır.

Saddam İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Saddam ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Saddam isminin Notasyonları Nelerdir?

Saddam isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
D: Denizli
D: Denizli
A: Adana
M: Muş

Saddam Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
D: Davut
D: Davut
A: Ahmet
M: Mehmet

Saddam isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
D: Delta
D: Delta
A: Alfa
M: Mike

Saddam isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
D: Deniz
D: Deniz
A: Aydın
M: Merih

Saddam İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Saddam ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Saddam ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Saddam ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Saddam İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Saddam Kahraman
06.04.2018

Süper bişey yav abe.