İsim Arama

Sabit İsminin Anlamı Nedir? Sabit Ne Demek?

Sabit ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sabit isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sabit isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sabit isminin anlamı nedir? Sabit ne demek?

Sabit isminin anlamı nedir?
  • Sabit isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sabit isminin kökeni: Arapça
  • Sabit isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sabit ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sabit ismindeki harf sayısı: 5
  • Sabit isminin rengi: Mavi
  • Sabit isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sevimli, Yaramaz, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sabit

Sabit isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sabit ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Sabit isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sabit İsmiyle Uyumlu İsimler

Sabit İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sabire, Sabite, Sabahat, Sabra, Sabira, Sabeen, Sabbar, Sabrinnisa, Sabiha, Sabahnur

Sabit İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sabaoth, Sabih, Saba, Sabi, Sabir, Sabutay, Sabastian, Abit, Sabit, Sabur

Sabit ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sabit İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sabit İsmi Konulabilir Mi?

Sabit isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sabit isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sabit İsmi Caiz Mi?

Sabit ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sabit isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sabit İsminin Özellikleri

Sabit isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sabit İsminin Sayı Analizi

Sabit isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
B: 2
İ: 12
T: 24

Sabit isminin numerolojik değeri: 61

Sabit İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sabit İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Gülseren
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Bu gece korkarım sen olmazsan
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Tek aşkım sensin demek hakkımdır

Sabit İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sabit isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sabit

Sabit İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sabit isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sabit

Sabit İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sabit isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sabit

Sabit İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sabit ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sabit İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sabit ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sıcakkanlı, Enerjik, Canayakın olmalarıdır.

Sabit İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sabit ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Sessiz olmalarıdır.

Sabit isminin Notasyonları Nelerdir?

Sabit isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
T: Tokat

Sabit Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
T: Temel

Sabit isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
B: Bravo
İ:
T: Tanfo

Sabit isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
T: Turgut

Sabit İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sabit ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sabit ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sabit ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sabit İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.