İsim Arama

Riyaaz İsminin Anlamı Nedir? Riyaaz Ne Demek?

Riyaaz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Riyaaz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Riyaaz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Riyaaz isminin anlamı nedir? Riyaaz ne demek?

Riyaaz isminin anlamı nedir?
  • Riyaaz isminin cinsiyeti: Erkek
  • Riyaaz isminin kökeni: Arapça
  • Riyaaz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Riyaaz ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Riyaaz ismindeki harf sayısı: 6
  • Riyaaz isminin rengi: Mavi
  • Riyaaz isminin nitelikeri: Komik, Yaramaz, Maceracı, İnatçı, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Riyaaz

Riyaaz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Riyaaz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Riyaaz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Riyaaz İsmiyle Uyumlu İsimler

Riyaaz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Riyaaz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Riyaz, Riyad, Maaz, Ahimaaz, Riyaaz

Riyaaz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Riyaaz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Riyaaz İsmi Konulabilir Mi?

Riyaaz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Riyaaz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Riyaaz İsmi Caiz Mi?

Riyaaz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Riyaaz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Riyaaz İsminin Özellikleri

Riyaaz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Riyaaz İsminin Sayı Analizi

Riyaaz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
İ: 12
Y: 28
A: 1
A: 1
Z: 29

Riyaaz isminin numerolojik değeri: 92

Riyaaz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Riyaaz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım

Riyaaz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Riyaaz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Riyaaz

Riyaaz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Riyaaz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Riyaaz

Riyaaz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Riyaaz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Riyaaz

Riyaaz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Riyaaz ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Riyaaz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Riyaaz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Enerjik, Gezgin, Girişken, Bilimsel olmalarıdır.

Riyaaz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Riyaaz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan, Agresif, Hurafeci olmalarıdır.

Riyaaz isminin Notasyonları Nelerdir?

Riyaaz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana
A: Adana
Z: Zonguldak

Riyaaz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet
A: Ahmet
Z: Zühtü

Riyaaz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
İ:
Y: Yankee
A: Alfa
A: Alfa
Z: Zulu

Riyaaz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın
A: Aydın
Z: Zuhal

Riyaaz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Riyaaz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Riyaaz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Riyaaz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Riyaaz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.