İsim Arama

Rezi İsminin Anlamı Nedir? Rezi Ne Demek?

Rezi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Rezi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Rezi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Rezi isminin anlamı nedir? Rezi ne demek?

Rezi isminin anlamı nedir?
  • Rezi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Rezi isminin kökeni: Yunanca
  • Rezi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Rezi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Rezi ismindeki harf sayısı: 4
  • Rezi isminin rengi: Mavi
  • Rezi isminin nitelikeri: Komik, Çalışkan, Uyumsuz, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Rezi

Rezi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Rezi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Rezi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Rezi İsmiyle Uyumlu İsimler

Rezi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rezzan, Rezvan, Rezan

Rezi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rezon, Rezzak, Sezi, Rezi

Rezi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Rezi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Rezi İsmi Konulabilir Mi?

Rezi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Rezi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Rezi İsmi Caiz Mi?

Rezi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Rezi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Rezi İsminin Özellikleri

Rezi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Rezi İsminin Sayı Analizi

Rezi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
Z: 29
İ: 12

Rezi isminin numerolojik değeri: 68

Rezi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Rezi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Zorlukları aşmama yardım edensin
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir

Rezi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Rezi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Rezi

Rezi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Rezi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Rezi

Rezi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Rezi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Rezi

Rezi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Rezi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Rezi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Rezi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Duygusal, Bilimsel, Enerjik olmalarıdır.

Rezi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Rezi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Gereksiz İnatçı, Hurafeci, Kırılgan olmalarıdır.

Rezi isminin Notasyonları Nelerdir?

Rezi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
Z: Zonguldak
İ: İzmir

Rezi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
Z: Zühtü
İ: İrfan

Rezi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
Z: Zulu
İ:

Rezi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
Z: Zuhal
İ: İstif

Rezi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Rezi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Rezi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Rezi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Rezi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.