İsim Arama

Reta İsminin Anlamı Nedir? Reta Ne Demek?

Reta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Reta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Reta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Reta isminin anlamı nedir? Reta ne demek?

Reta isminin anlamı nedir?
  • Reta isminin cinsiyeti: Kız
  • Reta isminin kökeni: Yunanca
  • Reta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Reta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Reta ismindeki harf sayısı: 4
  • Reta isminin rengi: Pembe
  • Reta isminin nitelikeri: Komik, Çalışkan, Romantik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Reta

Reta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Reta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Reta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Reta İsmiyle Uyumlu İsimler

Reta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rheta, Theta, Admeta, Beta, Elizaveta, Reta, Nikoleta, Areta, Cleta, Aneta

Reta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Reta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Reta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Reta İsmi Konulabilir Mi?

Reta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Reta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Reta İsmi Caiz Mi?

Reta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Reta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Reta İsminin Özellikleri

Reta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Reta İsminin Sayı Analizi

Reta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
T: 24
A: 1

Reta isminin numerolojik değeri: 52

Reta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Reta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Eninde sonunda benim olacaksın
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Reta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Reta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Reta

Reta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Reta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Reta

Reta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Reta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Reta

Reta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Reta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Reta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Reta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Duygusal, Canayakın, Girişken olmalarıdır.

Reta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Reta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Agresif olmalarıdır.

Reta isminin Notasyonları Nelerdir?

Reta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
T: Tokat
A: Adana

Reta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
T: Temel
A: Ahmet

Reta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
T: Tanfo
A: Alfa

Reta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
T: Turgut
A: Aydın

Reta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Reta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Reta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Reta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Reta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.