İsim Arama

Refik İsminin Anlamı Nedir? Refik Ne Demek?

Refik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Refik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Refik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Refik isminin anlamı nedir? Refik ne demek?

Refik isminin anlamı nedir?
  • Refik isminin cinsiyeti: Erkek
  • Refik isminin kökeni: Arapça
  • Refik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Refik ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Refik ismindeki harf sayısı: 5
  • Refik isminin rengi: Mavi
  • Refik isminin nitelikeri: Komik, Çalışkan, Sinirli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Refik

Refik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Refik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Refik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Refik İsmiyle Uyumlu İsimler

Refik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Refia, Refihe, Refika, Refaja, Reftar, Refhan, Refah, Refiye, Refahet

Refik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Refih, Tevfik, Müşfik, Refettin, Refet, Refi, Şefik, Refii, Refael, Refiğ

Refik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Refik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Refik İsmi Konulabilir Mi?

Refik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Refik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Refik İsmi Caiz Mi?

Refik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Refik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Refik İsminin Özellikleri

Refik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Refik İsminin Sayı Analizi

Refik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
F: 7
İ: 12
K: 14

Refik isminin numerolojik değeri: 60

Refik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Refik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rastlarım yol üstünde bir umuda, kokundur arta kalan…
En çok istediğim sensin sevdiğim
Farkında olmadan aşık oldum ben sana
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Karanlığıma son verenim ay parçamsın

Refik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Refik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Refik

Refik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Refik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Refik

Refik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Refik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Refik

Refik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Refik Erduran: Ahmet Refik Erduran, 13 Şubat 1928 tarihinde istanbul’da Üsküdar Salacak'ta doğmuştur. Kökleri Karamanoğulları Beyliği'ne dayanır. Babası Hüsamettin Erduran, Annesi Refika Hanımdır. Leyla (d.1924) adında bir ablası vardı. 4 yaşına kadar evde ona bakan Yaşlı bir Fransız katolik dadısı vardı. Dadı hep Fransızca konuştuğu için küçüklüğünde Fransızcayı iyice öğrenmişti. Henüz okul çağı gelmeden annesinin karşı tarafa gidelim demesi üzerine aile Nişantaşı'na taşınır. 1934 yılında o zamanki adı 15. İl...
  • Refik Halit Karay: Hiciv ve mizah tarzında yazan roman, öykü ve oyun yazarı. Refik Halit Karay, 15 Haziran 1888'de istanbul'da doğdu. Mudurnu'dan İstanbul'a göç etmiş Karakayış ailesine mensup Maliye Başveznedarı Mehmet Halit Bey'in oğluydu. Vezneciler'deki Şemsü'l Maarif ve Göztepe'deki Taş Mektep'te başladığı eğitim hayatına Mekteb-i Sultani'de (Galatasaray Lisesi) devam etti. 1900'da girdiği Mekteb-i Sultani'yi bitiremeyince 1907 yılında Mekteb-i Hukuk'a girdi. Ardından Maliye Nezareti'nde Devair-i Merkez Kalem...
  • Refik Şevket İnce: Demokrat Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer almış olan Türk siyasetçi. 1885'te Midilrinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eşme İbtidai Mektebi ve İzmir İdadisinde tamamladı. 1911 yılında Selanik Hukuk Mektebini bitirdi. 1912'de Balkan Muharebesine Yedek Subay olarak katıldı. İzmir- Selçuk İstasyonunda tren kazasında sol kolundan sakatlanınca terhis edildi. Birinci Dünya Savaşı'nda 135'inci Alay İaşe Subayı ve 21' inci Kolordu Adli Müşaviri olarak vatani hizmetini yerine getirdi. Yunanlıların İz...
Refik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Refik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Duygusal, Uysal, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Refik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Refik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Gereksiz İnatçı, Güven Vermeyen, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Refik isminin Notasyonları Nelerdir?

Refik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
F: Fatsa
İ: İzmir
K: Kars

Refik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
F: Fatih
İ: İrfan
K: Kadri

Refik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
F: Foxtrot
İ:
K: Kilo

Refik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
F: Felenk
İ: İstif
K: Kalyon

Refik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Refik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Refik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Refik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Refik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.