İsim Arama

Reena İsminin Anlamı Nedir? Reena Ne Demek?

Reena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Reena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Reena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Reena isminin anlamı nedir? Reena ne demek?

Reena isminin anlamı nedir?
  • Reena isminin cinsiyeti: Kız
  • Reena isminin kökeni: Arapça
  • Reena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Reena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Reena ismindeki harf sayısı: 5
  • Reena isminin rengi: Pembe
  • Reena isminin nitelikeri: Komik, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Reena

Reena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Reena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Reena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Reena İsmiyle Uyumlu İsimler

Reena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hena, Celena, Arena, Yardena, Mutena, Magdalena, Jardena, Doriena, Athena, Reena

Reena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Reena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Reena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Reena İsmi Konulabilir Mi?

Reena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Reena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Reena İsmi Caiz Mi?

Reena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Reena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Reena İsminin Özellikleri

Reena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Reena İsminin Sayı Analizi

Reena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
E: 6
N: 17
A: 1

Reena isminin numerolojik değeri: 51

Reena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Reena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
En büyük sevdam sensin ey yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Reena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Reena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Reena

Reena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Reena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Reena

Reena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Reena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Reena

Reena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Reena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Reena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Reena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Reena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Reena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Reena isminin Notasyonları Nelerdir?

Reena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Reena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Reena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
E: Echo
N: November
A: Alfa

Reena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Reena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Reena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Reena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Reena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Reena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.