İsim Arama

Rakin İsminin Anlamı Nedir? Rakin Ne Demek?

Rakin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Rakin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Rakin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Rakin isminin anlamı nedir? Rakin ne demek?

Rakin isminin anlamı nedir?
  • Rakin isminin cinsiyeti: Erkek
  • Rakin isminin kökeni: Arapça
  • Rakin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Rakin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Rakin ismindeki harf sayısı: 5
  • Rakin isminin rengi: Mavi
  • Rakin isminin nitelikeri: Komik, İnatçı, Hayalperest, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Rakin

Rakin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Rakin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Rakin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Rakin İsmiyle Uyumlu İsimler

Rakin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rakime, Rakide, Rakıme, Ekin, Rakel, Rakibe, Ayilkin

Rakin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cantekin, Rakip, Aktekin, Ezgütekin, Daltekin, Durutekin, Çekin, Uztekin, Balatekin, Berkin

Rakin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Rakin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Rakin İsmi Konulabilir Mi?

Rakin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Rakin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Rakin İsmi Caiz Mi?

Rakin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Rakin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Rakin İsminin Özellikleri

Rakin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Rakin İsminin Sayı Analizi

Rakin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
A: 1
K: 14
İ: 12
N: 17

Rakin isminin numerolojik değeri: 65

Rakin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Rakin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rengarenk bir dünya kurmak için
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Kollarımı sevdaya seninle açtım
İçeri sen girince
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…

Rakin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Rakin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Rakin

Rakin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Rakin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Rakin

Rakin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Rakin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Rakin

Rakin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Rakin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Rakin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Rakin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Girişken, Romantik, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Rakin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Rakin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Agresif, Kıskanç, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Rakin isminin Notasyonları Nelerdir?

Rakin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
A: Adana
K: Kars
İ: İzmir
N: Niğde

Rakin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan
N: Nizam

Rakin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
A: Alfa
K: Kilo
İ:
N: November

Rakin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif
N: Neptün

Rakin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Rakin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Rakin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Rakin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Rakin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.