İsim Arama

Raki İsminin Anlamı Nedir? Raki Ne Demek?

Raki ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Raki isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Raki isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Raki isminin anlamı nedir? Raki ne demek?

Raki isminin anlamı nedir?
  • Raki isminin cinsiyeti: Erkek
  • Raki isminin kökeni: Arapça
  • Raki isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Raki ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Raki ismindeki harf sayısı: 4
  • Raki isminin rengi: Mavi
  • Raki isminin nitelikeri: Komik, İnatçı, Hayalperest, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Raki

Raki isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Raki ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Raki isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Raki İsmiyle Uyumlu İsimler

Raki İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rakibe, Rakel, Rakime, Kyriaki, Rakıme, Rakide

Raki İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zaki, Paki, Rakip, Rakin, Raki, Baki, Abdülbaki, Taki, Haki, Rakım

Raki ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Raki İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Raki İsmi Konulabilir Mi?

Raki isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Raki isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Raki İsmi Caiz Mi?

Raki ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Raki isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Raki İsminin Özellikleri

Raki isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Raki İsminin Sayı Analizi

Raki isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
A: 1
K: 14
İ: 12

Raki isminin numerolojik değeri: 48

Raki İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Raki İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rengarenk düşlerim oldun Ayferim
Ağlıyorum istemiyorum sensizliği
Kalbinin derinlerindedir yerim
İlham oldun içimdeki şaire

Raki İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Raki isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Raki

Raki İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Raki isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Raki

Raki İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Raki isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Raki

Raki İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Raki ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Raki İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Raki ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Girişken, Romantik, Enerjik olmalarıdır.

Raki İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Raki ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Agresif, Kıskanç, Kırılgan olmalarıdır.

Raki isminin Notasyonları Nelerdir?

Raki isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
A: Adana
K: Kars
İ: İzmir

Raki Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan

Raki isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
A: Alfa
K: Kilo
İ:

Raki isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif

Raki İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Raki ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Raki ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Raki ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Raki İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.