İsim Arama

Raci İsminin Anlamı Nedir? Raci Ne Demek?

Raci ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Raci isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Raci isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Raci isminin anlamı nedir? Raci ne demek?

Raci isminin anlamı nedir?
  • Raci isminin cinsiyeti: Erkek
  • Raci isminin kökeni: Arapça
  • Raci isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Raci ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Raci ismindeki harf sayısı: 4
  • Raci isminin rengi: Mavi
  • Raci isminin nitelikeri: Komik, İnatçı, Huysuz, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Raci

Raci isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Raci ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Raci isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Raci İsmiyle Uyumlu İsimler

Raci İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rachael, Rachel, Raciye, Raca

Raci İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Naci, Taci, Racih, Rachal, Raci

Raci ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Raci İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Raci İsmi Konulabilir Mi?

Raci isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Raci isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Raci İsmi Caiz Mi?

Raci ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Raci isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Raci İsminin Özellikleri

Raci isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Raci İsminin Sayı Analizi

Raci isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
A: 1
C: 3
İ: 12

Raci isminin numerolojik değeri: 37

Raci İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Raci İsmi İle Akrostiş Şiirler

Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Can gibisin bana hayat verirsin
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak

Raci İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Raci isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Raci

Raci İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Raci isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Raci

Raci İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Raci isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Raci

Raci İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Raci Şaşmaz: Kurtlar Vadisi serisinin senaristi ve yapımcısıdır.Raci Şaşmaz, 30 Ekim 1973 tarihinde Elâzığ’da Abdulkadir - Sahil Şaşmaz çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Necati Şaşmaz (d.1971) abisi ve Zübeyr Şaşmaz (d. 1982) adında kardeşi vardır. Amcası, eski MHP milletvekili Tahir Şaşmaz’dır. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu.2001 yılında yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı“Deli Yürek” dizisinin senaristliğini Ömer Lütfi Mete, Bahadır Özdener, Güliz Kucur ile birlikteyaptı. Dizid...
Raci İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Raci ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Girişken, Soğukkanlı, Enerjik olmalarıdır.

Raci İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Raci ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Agresif, Tembel, Kırılgan olmalarıdır.

Raci isminin Notasyonları Nelerdir?

Raci isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
A: Adana
C: Ceyhan
İ: İzmir

Raci Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
A: Ahmet
C: Cemal
İ: İrfan

Raci isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
A: Alfa
C: Charlie
İ:

Raci isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
A: Aydın
C: Cemal
İ: İstif

Raci İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Raci ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Raci ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Raci ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Raci İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.