İsim Arama

Qudamah İsminin Anlamı Nedir? Qudamah Ne Demek?

Qudamah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Qudamah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Qudamah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Qudamah isminin anlamı nedir? Qudamah ne demek?

Qudamah isminin anlamı nedir?
  • Qudamah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Qudamah isminin kökeni: Arapça
  • Qudamah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Qudamah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Qudamah ismindeki harf sayısı: 7
  • Qudamah isminin rengi: Mavi
  • Qudamah isminin nitelikeri: Akıllı, Modern, Agresif, İnatçı, Uyumlu, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Qudamah

Qudamah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Qudamah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

:
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Qudamah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Qudamah İsmiyle Uyumlu İsimler

Qudamah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Naamah, Jemimah, Mihrimah, Aynımah, Naimah, Samah, Salimah, Aholibamah, Nimah, Nurmah

Qudamah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ramah, Qudamah, Adamah, Ammah, Jehovah-Shammah

Qudamah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Qudamah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Qudamah İsmi Konulabilir Mi?

Qudamah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Qudamah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Qudamah İsmi Caiz Mi?

Qudamah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Qudamah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Qudamah İsminin Özellikleri

Qudamah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Qudamah İsminin Sayı Analizi

Qudamah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

: 0
U: 25
D: 5
A: 1
M: 16
A: 1
H: 10

Qudamah isminin numerolojik değeri: 58

Qudamah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Qudamah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Uyuz olursun sen bana her etapta
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Qudamah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Qudamah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Qudamah

Qudamah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Qudamah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Qudamah

Qudamah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Qudamah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Qudamah

Qudamah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Qudamah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Qudamah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Qudamah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Düşünceli, Misafirperver, Güçlü, Girişken, Zeki, Sakin olmalarıdır.

Qudamah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Qudamah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Aceleci, Güçsüz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Panik olmalarıdır.

Qudamah isminin Notasyonları Nelerdir?

Qudamah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Q:
U: Uşak
D: Denizli
A: Adana
M: Muş
A: Adana
H: Hatay

Qudamah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Kömür
U: Ufuk
D: Davut
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
H: Hasan

Qudamah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Quebec
U: Uniform
D: Delta
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
H: Hotel

Qudamah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Kömür
U: Umman
D: Deniz
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
H: Halat

Qudamah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Qudamah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Qudamah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Qudamah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Qudamah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.