İsim Arama

Qadir İsminin Anlamı Nedir? Qadir Ne Demek?

Qadir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Qadir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Qadir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Qadir isminin anlamı nedir? Qadir ne demek?

Qadir isminin anlamı nedir?
  • Qadir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Qadir isminin kökeni: Arapça
  • Qadir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Qadir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Qadir ismindeki harf sayısı: 5
  • Qadir isminin rengi: Mavi
  • Qadir isminin nitelikeri: Akıllı, İnatçı, Agresif, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Qadir

Qadir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Qadir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Qadir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Qadir İsmiyle Uyumlu İsimler

Qadir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ghadir

Qadir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdulkadir, Abdul-Qadir, Adir, Qadim, Takdir, Kadir, Abdülkadir, Nadir, Muktedir, Bedir

Qadir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Qadir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Qadir İsmi Konulabilir Mi?

Qadir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Qadir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Qadir İsmi Caiz Mi?

Qadir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Qadir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Qadir İsminin Özellikleri

Qadir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Qadir İsminin Sayı Analizi

Qadir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

: 0
A: 1
D: 5
İ: 12
R: 21

Qadir isminin numerolojik değeri: 39

Qadir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Qadir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor

Qadir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Qadir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Qadir

Qadir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Qadir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Qadir

Qadir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Qadir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Qadir

Qadir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Qadir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Qadir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Qadir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Düşünceli, Girişken, Güçlü, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Qadir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Qadir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Güçsüz, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Qadir isminin Notasyonları Nelerdir?

Qadir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Q:
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir
R: Rize

Qadir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Kömür
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan
R: Rasim

Qadir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Quebec
A: Alfa
D: Delta
İ:
R: Romeo

Qadir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Kömür
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif
R: Reis

Qadir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Qadir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Qadir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Qadir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Qadir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.