İsim Arama

Psyche İsminin Anlamı Nedir? Psyche Ne Demek?

Psyche ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Psyche isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Psyche isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Psyche isminin anlamı nedir? Psyche ne demek?

Psyche isminin anlamı nedir?
  • Psyche isminin cinsiyeti: Kız
  • Psyche isminin kökeni: Yunanca
  • Psyche isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Psyche ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Psyche ismindeki harf sayısı: 6
  • Psyche isminin rengi: Pembe
  • Psyche isminin nitelikeri: Haylaz, Dürüst, Maceracı, Huysuz, Tez Canlı, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Psyche

Psyche isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Psyche ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Psyche isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Psyche İsmiyle Uyumlu İsimler

Psyche İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Psyche

Psyche İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Psyche ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Psyche İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Psyche İsmi Konulabilir Mi?

Psyche isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Psyche isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Psyche İsmi Caiz Mi?

Psyche ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Psyche isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Psyche İsminin Özellikleri

Psyche isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Psyche İsminin Sayı Analizi

Psyche isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
S: 22
Y: 28
C: 3
H: 10
E: 6

Psyche isminin numerolojik değeri: 89

Psyche İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Psyche İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Yarınlarında görmesende beni
Canıma can kat, canından ama
Hülyalarımı çaldın
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Psyche İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Psyche isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Psyche

Psyche İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Psyche isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Psyche

Psyche İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Psyche isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Psyche

Psyche İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Psyche ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Psyche İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Psyche ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Espirili, Gezgin, Soğukkanlı, Sakin, Duygusal olmalarıdır.

Psyche İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Psyche ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Baskıcı, Geçmişte Yaşayan, Tembel, Panik, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Psyche isminin Notasyonları Nelerdir?

Psyche isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
S: Sinop
Y: Yozgat
C: Ceyhan
H: Hatay
E: Edirne

Psyche Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
S: Serhat
Y: Yahya
C: Cemal
H: Hasan
E: Ekrem

Psyche isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
S: Sierra
Y: Yankee
C: Charlie
H: Hotel
E: Echo

Psyche isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
S: Seydi
Y: Yılmaz
C: Cemal
H: Halat
E: Engin

Psyche İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Psyche ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Psyche ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Psyche ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Psyche İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.