İsim Arama

Poyraz İsminin Anlamı Nedir? Poyraz Ne Demek?

Poyraz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Poyraz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Poyraz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Poyraz isminin anlamı nedir? Poyraz ne demek?

Poyraz isminin anlamı nedir?
  • Poyraz isminin cinsiyeti: Erkek
  • Poyraz isminin kökeni: Yunanca
  • Poyraz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Poyraz ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Poyraz ismindeki harf sayısı: 6
  • Poyraz isminin rengi: Mavi
  • Poyraz isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Maceracı, Komik, İnatçı, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Poyraz

Poyraz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Poyraz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Poyraz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Poyraz İsmiyle Uyumlu İsimler

Poyraz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kiraz, Serfiraz, Iraz, Efraz, Raz, Akçakiraz, Firaz

Poyraz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Boyraz, Shiraz, Uraz, Poyraz

Poyraz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Poyraz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Poyraz İsmi Konulabilir Mi?

Poyraz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Poyraz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Poyraz İsmi Caiz Mi?

Poyraz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Poyraz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Poyraz İsminin Özellikleri

Poyraz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Poyraz İsminin Sayı Analizi

Poyraz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
Y: 28
R: 21
A: 1
Z: 29

Poyraz isminin numerolojik değeri: 117

Poyraz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Poyraz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Yüzümdeki gülümseyiş yarınım oldun
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Zorda olsa sevmeyi başardım senle

Poyraz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Poyraz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Poyraz

Poyraz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Poyraz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Poyraz

Poyraz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Poyraz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Poyraz

Poyraz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Poyraz ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Poyraz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Poyraz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Gezgin, Maceracı, Girişken, Bilimsel olmalarıdır.

Poyraz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Poyraz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Agresif, Hurafeci olmalarıdır.

Poyraz isminin Notasyonları Nelerdir?

Poyraz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
Y: Yozgat
R: Rize
A: Adana
Z: Zonguldak

Poyraz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
Y: Yahya
R: Rasim
A: Ahmet
Z: Zühtü

Poyraz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
Y: Yankee
R: Romeo
A: Alfa
Z: Zulu

Poyraz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
Y: Yılmaz
R: Reis
A: Aydın
Z: Zuhal

Poyraz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Poyraz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Poyraz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Poyraz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Poyraz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.