İsim Arama

Platon İsminin Anlamı Nedir? Platon Ne Demek?

Platon ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Platon isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Platon isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Platon isminin anlamı nedir? Platon ne demek?

Platon isminin anlamı nedir?
  • Platon isminin cinsiyeti: Erkek
  • Platon isminin kökeni: Yunanca
  • Platon isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Platon ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Platon ismindeki harf sayısı: 6
  • Platon isminin rengi: Mavi
  • Platon isminin nitelikeri: Haylaz, Gösterişli, İnatçı, Romantik, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Platon

Platon isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Platon ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Platon isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Platon İsmiyle Uyumlu İsimler

Platon İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Platon İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Platon, Plato, Melancton, Euryton

Platon ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Platon İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Platon İsmi Konulabilir Mi?

Platon isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Platon isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Platon İsmi Caiz Mi?

Platon ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Platon isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Platon İsminin Özellikleri

Platon isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Platon İsminin Sayı Analizi

Platon isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
L: 15
A: 1
T: 24
O: 18
N: 17

Platon isminin numerolojik değeri: 95

Platon İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Platon İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Lafta sözde değil candan sevdim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Onurunla yürü zorlukları yen
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma

Platon İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Platon isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Platon

Platon İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Platon isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Platon

Platon İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Platon isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Platon

Platon İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Platon: Yunan filozof, yazar ve matematikçi. Düşünce tarihinde, tüm zamanların, kendinden sonraki dönemleri en çok etkileyen isimlerinden biridir ve batı felsefesinin kurucularındandır. Socrates’ın öğrencisi ve Aristotales’in de hocası olan Platon,Socrates’ten miras aldığı “Bilgelerin Yönetimi” düşüncesini sistemleştirmiştir. Platon’un asıl adı olan Aristokles, sıkça kullanılan “Aristokrat” ve “Aristokrasi” kelimelerinin kökenini oluşturmuştur. Geniş omuzları ve atletik yapısı yüzünden Yunanca’da geniş ...
Platon İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Platon ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Yetenekli, Girişken, Canayakın, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Platon İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Platon ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Obur, Agresif, Sessiz, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Platon isminin Notasyonları Nelerdir?

Platon isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
L: Lüleburgaz
A: Adana
T: Tokat
O: Ordu
N: Niğde

Platon Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
L: Lokum
A: Ahmet
T: Temel
O: Osman
N: Nizam

Platon isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
L: Lima
A: Alfa
T: Tanfo
O: Oscar
N: November

Platon isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
L: Levent
A: Aydın
T: Turgut
O: Oruç
N: Neptün

Platon İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Platon ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Platon ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Platon ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Platon İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.