İsim Arama

Pittheus İsminin Anlamı Nedir? Pittheus Ne Demek?

Pittheus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pittheus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pittheus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pittheus isminin anlamı nedir? Pittheus ne demek?

Pittheus isminin anlamı nedir?
  • Pittheus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pittheus isminin kökeni: Yunanca
  • Pittheus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pittheus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pittheus ismindeki harf sayısı: 8
  • Pittheus isminin rengi: Mavi
  • Pittheus isminin nitelikeri: Haylaz, Yaramaz, Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pittheus

Pittheus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pittheus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Pittheus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pittheus İsmiyle Uyumlu İsimler

Pittheus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Caeneus

Pittheus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mattheus, Phineus, Neleus, Perseus, Achilleus, Bartimeus, Thaddeus, Timeus, Andreus, Alphaeus

Pittheus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pittheus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pittheus İsmi Konulabilir Mi?

Pittheus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pittheus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pittheus İsmi Caiz Mi?

Pittheus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pittheus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pittheus İsminin Özellikleri

Pittheus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Pittheus İsminin Sayı Analizi

Pittheus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
İ: 12
T: 24
T: 24
H: 10
E: 6
U: 25
S: 22

Pittheus isminin numerolojik değeri: 143

Pittheus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Pittheus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hülyalarımı çaldın
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Pittheus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pittheus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pittheus

Pittheus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pittheus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pittheus

Pittheus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pittheus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pittheus

Pittheus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pittheus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pittheus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pittheus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Enerjik, Canayakın, Sakin, Duygusal, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Pittheus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pittheus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Kırılgan, Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Pittheus isminin Notasyonları Nelerdir?

Pittheus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
İ: İzmir
T: Tokat
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
U: Uşak
S: Sinop

Pittheus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
İ: İrfan
T: Temel
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
U: Ufuk
S: Serhat

Pittheus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
İ:
T: Tanfo
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
U: Uniform
S: Sierra

Pittheus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
İ: İstif
T: Turgut
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
U: Umman
S: Seydi

Pittheus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pittheus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pittheus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pittheus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pittheus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.