İsim Arama

Phoenix İsminin Anlamı Nedir? Phoenix Ne Demek?

Phoenix ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Phoenix isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Phoenix isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Phoenix isminin anlamı nedir? Phoenix ne demek?

Phoenix isminin anlamı nedir?
  • Phoenix isminin cinsiyeti: Kız
  • Phoenix isminin kökeni: Yunanca
  • Phoenix isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Phoenix ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Phoenix ismindeki harf sayısı: 7
  • Phoenix isminin rengi: Pembe
  • Phoenix isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, Pozitif, Çalışkan, Misafirperver, Yaramaz, Yaratıcı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Phoenix

Phoenix isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Phoenix ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
:

Phoenix isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Phoenix İsmiyle Uyumlu İsimler

Phoenix İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Phoibe, Phoenix, Phoenyx, Phoebe

Phoenix İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Phorein, Photos

Phoenix ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Phoenix İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Phoenix İsmi Konulabilir Mi?

Phoenix isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Phoenix isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Phoenix İsmi Caiz Mi?

Phoenix ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Phoenix isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Phoenix İsminin Özellikleri

Phoenix isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Phoenix İsminin Sayı Analizi

Phoenix isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
H: 10
O: 18
E: 6
N: 17
İ: 12
: 0

Phoenix isminin numerolojik değeri: 83

Phoenix İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Phoenix İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Her gece rüyamda görüyorum seni
Olmaz olsun böyle ızdırap
En büyük sevdam sensin ey yarim
Nefise Neriman Çelebi
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın

Phoenix İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Phoenix isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Phoenix

Phoenix İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Phoenix isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Phoenix

Phoenix İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Phoenix isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Phoenix

Phoenix İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Phoenix ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Phoenix İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Phoenix ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Sırdaş, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Phoenix İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Phoenix ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, İçine Kapanık, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Alaycı olmalarıdır.

Phoenix isminin Notasyonları Nelerdir?

Phoenix isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
O: Ordu
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir
X:

Phoenix Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
O: Osman
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan
X: İkiz

Phoenix isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
O: Oscar
E: Echo
N: November
İ:
X: X-Ray

Phoenix isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
O: Oruç
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif
X: İkiz

Phoenix İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Phoenix ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Phoenix ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Phoenix ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Phoenix İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.