İsim Arama

Penélope İsminin Anlamı Nedir? Penélope Ne Demek?

Penélope ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Penélope isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Penélope isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Penélope isminin anlamı nedir? Penélope ne demek?

Penélope isminin anlamı nedir?
  • Penélope isminin cinsiyeti: Kız
  • Penélope isminin kökeni: Yunanca
  • Penélope isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Penélope ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Penélope ismindeki harf sayısı: 8
  • Penélope isminin rengi: Pembe
  • Penélope isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Misafirperver, , Gösterişli, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Penélope

Penélope isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Penélope ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
:
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Penélope isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Penélope İsmiyle Uyumlu İsimler

Penélope İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Penthesilea, Penina, Dryope, Calliope, Penthea, Kalliope, Penélope, Antiope, Merope

Penélope İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Penuel, Peniel

Penélope ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Penélope İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Penélope İsmi Konulabilir Mi?

Penélope isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Penélope isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Penélope İsmi Caiz Mi?

Penélope ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Penélope isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Penélope İsminin Özellikleri

Penélope isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Penélope İsminin Sayı Analizi

Penélope isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
N: 17
: 0
L: 15
O: 18
P: 20
E: 6

Penélope isminin numerolojik değeri: 102

Penélope İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Penélope İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Leyla mecnun kıskandı bizi
Of çeker ağlarım giderim buradan
Prensim oldun beyaz atınla
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Penélope İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Penélope isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Penélope

Penélope İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Penélope isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Penélope

Penélope İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Penélope isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Penélope

Penélope İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Penélope ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Penélope İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Penélope ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Sağduyu Sahibi, , Yetenekli, Sırdaş olmalarıdır.

Penélope İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Penélope ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, , Obur, İçine Kapanık olmalarıdır.

Penélope isminin Notasyonları Nelerdir?

Penélope isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
N: Niğde
:
L: Lüleburgaz
O: Ordu
P: Polatlı
E: Edirne

Penélope Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
N: Nizam
:
L: Lokum
O: Osman
P: Poyraz
E: Ekrem

Penélope isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
N: November
:
L: Lima
O: Oscar
P: Papa
E: Echo

Penélope isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
N: Neptün
:
L: Levent
O: Oruç
P: Poyraz
E: Engin

Penélope İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Penélope ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Penélope ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Penélope ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Penélope İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.