İsim Arama

Pelagia İsminin Anlamı Nedir? Pelagia Ne Demek?

Pelagia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pelagia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pelagia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pelagia isminin anlamı nedir? Pelagia ne demek?

Pelagia isminin anlamı nedir?
  • Pelagia isminin cinsiyeti: Kız
  • Pelagia isminin kökeni: Yunanca
  • Pelagia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pelagia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pelagia ismindeki harf sayısı: 7
  • Pelagia isminin rengi: Pembe
  • Pelagia isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Gösterişli, İnatçı, Tembel, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pelagia

Pelagia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pelagia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Pelagia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pelagia İsmiyle Uyumlu İsimler

Pelagia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pelit, Pelagia, Phrygia, Pelinsu, Ligia, Argia, Pelşin, Pelin

Pelagia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pele, Chagia, Pello, Hagia

Pelagia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pelagia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pelagia İsmi Konulabilir Mi?

Pelagia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pelagia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pelagia İsmi Caiz Mi?

Pelagia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pelagia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pelagia İsminin Özellikleri

Pelagia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Pelagia İsminin Sayı Analizi

Pelagia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
L: 15
A: 1
G: 8
İ: 12
A: 1

Pelagia isminin numerolojik değeri: 63

Pelagia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Pelagia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Puslu bir iklime dönmüş sevdalar
En çok istediğim sensin sevdiğim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Gönlümü vermişim ona
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Pelagia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pelagia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pelagia

Pelagia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pelagia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pelagia

Pelagia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pelagia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pelagia

Pelagia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pelagia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pelagia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pelagia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Yetenekli, Girişken, Hırslı, Enerjik olmalarıdır.

Pelagia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pelagia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Obur, Agresif, Sır Saklayamayan, Kırılgan olmalarıdır.

Pelagia isminin Notasyonları Nelerdir?

Pelagia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana
G: Giresin
İ: İzmir
A: Adana

Pelagia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet
G: Galip
İ: İrfan
A: Ahmet

Pelagia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
L: Lima
A: Alfa
G: Golf
İ:
A: Alfa

Pelagia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
L: Levent
A: Aydın
G: Gabya
İ: İstif
A: Aydın

Pelagia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pelagia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pelagia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pelagia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pelagia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.