İsim Arama

Pardes İsminin Anlamı Nedir? Pardes Ne Demek?

Pardes ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pardes isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pardes isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pardes isminin anlamı nedir? Pardes ne demek?

Pardes isminin anlamı nedir?
  • Pardes isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pardes isminin kökeni: İbranice
  • Pardes isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pardes ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pardes ismindeki harf sayısı: 6
  • Pardes isminin rengi: Mavi
  • Pardes isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Komik, Agresif, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pardes

Pardes isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pardes ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Pardes isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pardes İsmiyle Uyumlu İsimler

Pardes İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Parla, Hyades, Parlar, Parlak, Parlanur, Hudes

Pardes İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pars, Paris, Hades, Par, Paruyr, Partev, Arquímedes, Archimedes, Diomedes, Pardes

Pardes ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pardes İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pardes İsmi Konulabilir Mi?

Pardes isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pardes isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pardes İsmi Caiz Mi?

Pardes ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pardes isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pardes İsminin Özellikleri

Pardes isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Pardes İsminin Sayı Analizi

Pardes isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
R: 21
D: 5
E: 6
S: 22

Pardes isminin numerolojik değeri: 75

Pardes İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Pardes İsmi İle Akrostiş Şiirler

Puslu bir iklime dönmüş sevdalar
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Dur artık kaçma benden uzağa
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Serhat Gülseren

Pardes İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pardes isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pardes

Pardes İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pardes isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pardes

Pardes İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pardes isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pardes

Pardes İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pardes ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pardes İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pardes ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Maceracı, Güçlü, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Pardes İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pardes ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Gaddar, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Pardes isminin Notasyonları Nelerdir?

Pardes isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
R: Rize
D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop

Pardes Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
R: Rasim
D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat

Pardes isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
R: Romeo
D: Delta
E: Echo
S: Sierra

Pardes isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
R: Reis
D: Deniz
E: Engin
S: Seydi

Pardes İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pardes ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pardes ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pardes ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pardes İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.