İsim Arama

Panos İsminin Anlamı Nedir? Panos Ne Demek?

Panos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Panos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Panos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Panos isminin anlamı nedir? Panos ne demek?

Panos isminin anlamı nedir?
  • Panos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Panos isminin kökeni: Ermenice
  • Panos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Panos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Panos ismindeki harf sayısı: 5
  • Panos isminin rengi: Mavi
  • Panos isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Misafirperver, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Panos

Panos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Panos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Panos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Panos İsmiyle Uyumlu İsimler

Panos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pandora, Panagiota

Panos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Stefanos, Minos, Panteno, Panthea, Hypnos, János, Zağnos, Kyanos, Sevastianos, Panagiotis

Panos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Panos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Panos İsmi Konulabilir Mi?

Panos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Panos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Panos İsmi Caiz Mi?

Panos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Panos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Panos İsminin Özellikleri

Panos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Panos İsminin Sayı Analizi

Panos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
N: 17
O: 18
S: 22

Panos isminin numerolojik değeri: 78

Panos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Panos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Aşk dolu zamanlar yaşayacağız
Nedensiz güldürür yüzümü umut verirsin
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Samimi duygularımı anlatsam bakarak gözlerine

Panos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Panos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Panos

Panos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Panos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Panos

Panos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Panos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Panos

Panos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Panos Mouzourakis: Kasım 2016 ayından itibaren 'O Ses Yunanistan' ses yarışmasında jüri üyeliği yapacaktır.Panos Mouzourakis, 24 Mayıs 1979 tarihinde Zürih, İsviçre’de doğmuştur. Asıl adı Panagiotis Mouzourakis’dir. 8 yaşında iken tüm ailesi ile beraber Selanik'te taşındılar. 17 yaşında iken Selanik'te müzik yarışmalarında kendini gösterdi. 2002 yılında Atina'ya yerleşti. Atina'da en büyük ve en tanınmış müzik salonlarından birinde çalışmaya başladı. Panos Mouzourakis, 2004 yılında oyunculuk yazında Dionisis Savop...
Panos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Panos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Panos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Panos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Panos isminin Notasyonları Nelerdir?

Panos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
N: Niğde
O: Ordu
S: Sinop

Panos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
N: Nizam
O: Osman
S: Serhat

Panos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
N: November
O: Oscar
S: Sierra

Panos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
N: Neptün
O: Oruç
S: Seydi

Panos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Panos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Panos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Panos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Panos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.