İsim Arama

Panagiotis İsminin Anlamı Nedir? Panagiotis Ne Demek?

Panagiotis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Panagiotis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Panagiotis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Panagiotis isminin anlamı nedir? Panagiotis ne demek?

Panagiotis isminin anlamı nedir?
  • Panagiotis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Panagiotis isminin kökeni: Yunanca
  • Panagiotis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Panagiotis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Panagiotis ismindeki harf sayısı: 10
  • Panagiotis isminin rengi: Mavi
  • Panagiotis isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Yaramaz, Pozitif, Romantik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Panagiotis

Panagiotis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Panagiotis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Panagiotis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Panagiotis İsmiyle Uyumlu İsimler

Panagiotis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Clematis, Pandora, Metis, Panagiota, Myrtis

Panagiotis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pantaleon, Fotis, Panos, Panthea, Eustis, Stamatis, Panteno, Otis, Attis, Panagiotis

Panagiotis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Panagiotis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Panagiotis İsmi Konulabilir Mi?

Panagiotis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Panagiotis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Panagiotis İsmi Caiz Mi?

Panagiotis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Panagiotis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Panagiotis İsminin Özellikleri

Panagiotis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Panagiotis İsminin Sayı Analizi

Panagiotis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
N: 17
A: 1
G: 8
İ: 12
O: 18
T: 24
İ: 12
S: 22

Panagiotis isminin numerolojik değeri: 135

Panagiotis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Panagiotis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Gül ve lale kokan teninden geçemem ki ben
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Tek emelim vardı Yarim olmandı
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim

Panagiotis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Panagiotis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Panagiotis

Panagiotis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Panagiotis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Panagiotis

Panagiotis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Panagiotis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Panagiotis

Panagiotis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Panagiotis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Panagiotis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Panagiotis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Enerjik, Sırdaş, Canayakın, Espirili olmalarıdır.

Panagiotis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Panagiotis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Kırılgan, İçine Kapanık, Sessiz, Baskıcı olmalarıdır.

Panagiotis isminin Notasyonları Nelerdir?

Panagiotis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
G: Giresin
İ: İzmir
O: Ordu
T: Tokat
İ: İzmir
S: Sinop

Panagiotis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
G: Galip
İ: İrfan
O: Osman
T: Temel
İ: İrfan
S: Serhat

Panagiotis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
N: November
A: Alfa
G: Golf
İ:
O: Oscar
T: Tanfo
İ:
S: Sierra

Panagiotis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
G: Gabya
İ: İstif
O: Oruç
T: Turgut
İ: İstif
S: Seydi

Panagiotis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Panagiotis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Panagiotis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Panagiotis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Panagiotis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.