İsim Arama

Ozan İsminin Anlamı Nedir? Ozan Ne Demek?

Ozan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ozan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ozan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ozan isminin anlamı nedir? Ozan ne demek?

Ozan isminin anlamı nedir?
 • Ozan isminin cinsiyeti: Erkek
 • Ozan isminin kökeni: Türkçe
 • Ozan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Ozan ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Ozan ismindeki harf sayısı: 4
 • Ozan isminin rengi: Mavi
 • Ozan isminin nitelikeri: Pozitif, Uyumsuz, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ozan

Ozan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ozan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Ozan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ozan İsmiyle Uyumlu İsimler

Ozan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Suzan, Rezzan, Elizan, Hazan, Sezan, Lezan, Lerzan, Yalazan, Alzan, Firuzan

Ozan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hezan, İlbozan, Zan, Mizan, Ozanalp, Yazan, Ozansoy, Ferzan, Ozansü, Özan

Ozan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ozan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ozan İsmi Konulabilir Mi?

Ozan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ozan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ozan İsmi Caiz Mi?

Ozan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ozan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ozan İsminin Özellikleri

Ozan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ozan İsminin Sayı Analizi

Ozan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
Z: 29
A: 1
N: 17

Ozan isminin numerolojik değeri: 65

Ozan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ozan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Of çeker alır başımı giderim buradan
Zaman sensiz geçmiyor
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..

Ozan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ozan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ozan

Ozan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ozan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ozan

Ozan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ozan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ozan

Ozan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Ozan Osmanpaşaoğlu: Ozan Osmanpaşaoğlu, 31 Aralık 1983 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Annesi ve babası mühendisdir.İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Trabzon’da okuduktan sonra Üniversite eğitimi için istanbul’a yerleşti. Yeditepe Üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi işletme bölümünde yüksek lisans yaptı. Bir arkadaşı vasıtası ile No Name Casting ajansına gidip kaydını yaptırdı. Oyunculuk adına hiçbir eğitim almadığını belirten Ozan Osmanpaşaoğlu, oyunculuk için aç ...
 • Ozan Güven: Ozan Güven, 19 Mayıs 1975tarihinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans bölümünü okudu ama bitirmedi. İzmir Belediye Konservatuar'ında oyunculuk dersleri aldı. Şahika Tekand Tiyatrosu'nda çalıştı.15 ay askerlik yaptı.İkinci Bahar, Çiçeği Büyütmek, Koçum Benim, Aslı ve Kerem, Bir İstanbul Masalı ve "Canım Ailem" gibi televizyon dizilerinin yanı sıra G.O.R.A, A.R.O.G ve Yahşi Batı filmlerinde yakın arkadaşı olan Cem Yılmaz'la oynadı.. ...
 • Ozan Çolakoğlu: Birçok ünlü sanatçının aranjörlüğünü yapmıştır.Ozan Çolakoğlu, 1 Nisan 1972 tarihinde Adana’da doğmuştur. Ortaokul yıllarında müziğe beraber başladığı bir arkadaşı ona “Ozinga” diye bir lakap taktı. Lise bittikten sonra Melih Kibar’ın stüdyosunda bir müzik yarışması hazırlığı için gitti, orada çalışmaya başladı. 1996 senesinde gittiği Amerika'da Boston, Massachusetts'te bulunan Berklee Üniversitesi'nde eğitimini 2000 yılında tamamladı.Müzik hayatına 1992 yılında Tarkan’ın “Yine Sensiz” albümünün...
 • Ozan Orhon: Ozan Orhon, 1972 de istanbul’da annesi ünlü modacı Alev Esen ve tiyatro sanatçısı Tayfun Orhon çiftinin çocuğu olarak doğdu. Kardeşinin adı Evrim’dir. Tiyatro oyuncusu Tekin Akmansoy’un torunudur. Askerliğini tankçı olından dolayı yarıda terhis edildi.1991 de “Oldu mu Şimdi” isimli bir albüm çıkardı.Ozan Orhon,1993 de İnter Star TV.de “Senkron”adında yarışma eğlence proğramı sundu.Ozan Orhon, 19 Haziran 1997 da manken Ebru Şallı ile Sabancı Korusu'nda peri masalı gibi bir törenle evlendi. 1998 y...
 • Ozan Akbaba: Ozan Akbaba, 9 Haziran 1982 tarihinde Kars’da doğmuştur. Ailesi İzmir'de yaşamaktadır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu. Oyunculuğa ortaokul yıllayun, seslendirme, reklam filmi, sinema filmi, kısa film ve Tv serisinde görev aldı. Oyunculuk dışında film müzikleri de yapmaktadır.ABank reklam filmi, Carte D’or Selection Mini reklam serisi, Kliksa reklam filmi serisi gibi reklam filmlerinde oynadı.2011 yılında “Cennetin Sırları” adlı diz...
 • Ozan Doğulu: Ozan Doğulu, 13 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası besteci Yurdaer Doğulu, annesi Serpil Doğulu'dur. Canan Doğulu adında moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi vardır. Şarkıcı Kenan Doğulu'nun da abisidir. 4 yaşındayken babası onu konservatuvara yazdırmış, 78 yılında ise kendi müzik okulu açınca oraya başlamışlar. ABC’den önce Do-Re-Mi’yi öğrenmiştir. Ozan Doğulu piyanoyla çocukken tanıştı ve Zeki Müren dahil olmak üzere bir çok sanatçının arkasında çaldı. Gününün bir çok v...
 • Ozan Güler: Ozan Güler, 2012 yılında "Best Model Of Turkey 2012" yarışmasına katıldı. Yarışma sonucunda 3. Oldu. Mavrik Ajans bağlı olarak oyunculuk hayatına başladı. 2014 yılında “Çılgın De oynadıktan sonra “O Hayat Benim” adlı dizide rol aldı.Filmleri ve Dizileri : 2014 - Çılgın Dershane 3 (Sinema filmi) 2014 - O Hayat Benim (Dizi)
Ozan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ozan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Bilimsel, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Ozan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ozan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Hurafeci, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Ozan isminin Notasyonları Nelerdir?

Ozan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
Z: Zonguldak
A: Adana
N: Niğde

Ozan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
Z: Zühtü
A: Ahmet
N: Nizam

Ozan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
Z: Zulu
A: Alfa
N: November

Ozan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
Z: Zuhal
A: Aydın
N: Neptün

Ozan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ozan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ozan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ozan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ozan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.