İsim Arama

Oussama İsminin Anlamı Nedir? Oussama Ne Demek?

Oussama ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Oussama isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Oussama isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Oussama isminin anlamı nedir? Oussama ne demek?

Oussama isminin anlamı nedir?
  • Oussama isminin cinsiyeti: Erkek
  • Oussama isminin kökeni: Arapça
  • Oussama isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Oussama ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Oussama ismindeki harf sayısı: 7
  • Oussama isminin rengi: Mavi
  • Oussama isminin nitelikeri: Pozitif, Modern, Dürüst, İnatçı, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Oussama

Oussama isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Oussama ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Oussama isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Oussama İsmiyle Uyumlu İsimler

Oussama İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nechama, Nehama

Oussama İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elishama, Oussama, Osama

Oussama ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Oussama İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Oussama İsmi Konulabilir Mi?

Oussama isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Oussama isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Oussama İsmi Caiz Mi?

Oussama ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Oussama isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Oussama İsminin Özellikleri

Oussama isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oussama İsminin Sayı Analizi

Oussama isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
U: 25
S: 22
S: 22
A: 1
M: 16
A: 1

Oussama isminin numerolojik değeri: 105

Oussama İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Oussama İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Uğruna harcarım ben yıllarımı
S ensiz olmuyor hiç bir anım
S ensiz olmuyor hiç bir anım
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Oussama İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Oussama isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Oussama

Oussama İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Oussama isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Oussama

Oussama İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Oussama isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Oussama

Oussama İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Oussama ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Oussama İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Oussama ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Misafirperver, Espirili, Girişken, Zeki olmalarıdır.

Oussama İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Oussama ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Aceleci, Baskıcı, Agresif, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Oussama isminin Notasyonları Nelerdir?

Oussama isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
U: Uşak
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana
M: Muş
A: Adana

Oussama Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
U: Ufuk
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet

Oussama isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
U: Uniform
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa

Oussama isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
U: Umman
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın

Oussama İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Oussama ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Oussama ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Oussama ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Oussama İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.