İsim Arama

Onesimo İsminin Anlamı Nedir? Onesimo Ne Demek?

Onesimo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Onesimo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Onesimo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Onesimo isminin anlamı nedir? Onesimo ne demek?

Onesimo isminin anlamı nedir?
  • Onesimo isminin cinsiyeti: Erkek
  • Onesimo isminin kökeni: Yunanca
  • Onesimo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Onesimo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Onesimo ismindeki harf sayısı: 7
  • Onesimo isminin rengi: Mavi
  • Onesimo isminin nitelikeri: Pozitif, Misafirperver, Çalışkan, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Onesimo

Onesimo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Onesimo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Onesimo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Onesimo İsmiyle Uyumlu İsimler

Onesimo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Onesimo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Onerim, Onesimo, Onel, Onesimus, Oner

Onesimo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Onesimo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Onesimo İsmi Konulabilir Mi?

Onesimo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Onesimo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Onesimo İsmi Caiz Mi?

Onesimo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Onesimo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Onesimo İsminin Özellikleri

Onesimo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Onesimo İsminin Sayı Analizi

Onesimo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
N: 17
E: 6
S: 22
İ: 12
M: 16
O: 18

Onesimo isminin numerolojik değeri: 109

Onesimo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Onesimo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olmaz olsun böyle ızdırap
Nefise Neriman Çelebi
En büyük sevdam sensin ey yarim
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Mutlu olmam için adın attın sen yarim
Olmaz olsun böyle ızdırap

Onesimo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Onesimo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Onesimo

Onesimo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Onesimo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Onesimo

Onesimo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Onesimo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Onesimo

Onesimo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Onesimo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Onesimo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Onesimo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Duygusal, Espirili, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Onesimo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Onesimo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Onesimo isminin Notasyonları Nelerdir?

Onesimo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
O: Ordu

Onesimo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
O: Osman

Onesimo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
N: November
E: Echo
S: Sierra
İ:
M: Mike
O: Oscar

Onesimo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
N: Neptün
E: Engin
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
O: Oruç

Onesimo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Onesimo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Onesimo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Onesimo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Onesimo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.