İsim Arama

Olympus İsminin Anlamı Nedir? Olympus Ne Demek?

Olympus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Olympus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Olympus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Olympus isminin anlamı nedir? Olympus ne demek?

Olympus isminin anlamı nedir?
  • Olympus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Olympus isminin kökeni: Yunanca
  • Olympus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Olympus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Olympus ismindeki harf sayısı: 7
  • Olympus isminin rengi: Mavi
  • Olympus isminin nitelikeri: Pozitif, Gösterişli, Maceracı, Uyumlu, Haylaz, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Olympus

Olympus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Olympus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Olympus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Olympus İsmiyle Uyumlu İsimler

Olympus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Olympia

Olympus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ctesippus, Olympus

Olympus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Olympus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Olympus İsmi Konulabilir Mi?

Olympus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Olympus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Olympus İsmi Caiz Mi?

Olympus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Olympus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Olympus İsminin Özellikleri

Olympus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Olympus İsminin Sayı Analizi

Olympus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
L: 15
Y: 28
M: 16
P: 20
U: 25
S: 22

Olympus isminin numerolojik değeri: 144

Olympus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Olympus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olmaz olsun böyle ızdırap
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Prensim oldun beyaz atınla
Uyuz olursun sen bana her etapta
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Olympus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Olympus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Olympus

Olympus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Olympus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Olympus

Olympus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Olympus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Olympus

Olympus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Olympus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Olympus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Olympus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Yetenekli, Gezgin, Zeki, Özgüvenli, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Olympus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Olympus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Obur, Geçmişte Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Kendini Beğenmiş, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Olympus isminin Notasyonları Nelerdir?

Olympus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
M: Muş
P: Polatlı
U: Uşak
S: Sinop

Olympus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
L: Lokum
Y: Yahya
M: Mehmet
P: Poyraz
U: Ufuk
S: Serhat

Olympus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
L: Lima
Y: Yankee
M: Mike
P: Papa
U: Uniform
S: Sierra

Olympus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
L: Levent
Y: Yılmaz
M: Merih
P: Poyraz
U: Umman
S: Seydi

Olympus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Olympus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Olympus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Olympus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Olympus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.