İsim Arama

Ökmen İsminin Anlamı Nedir? Ökmen Ne Demek?

Ökmen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ökmen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ökmen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ökmen isminin anlamı nedir? Ökmen ne demek?

Ökmen isminin anlamı nedir?
  • Ökmen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ökmen isminin kökeni: Türkçe
  • Ökmen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ökmen ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ökmen ismindeki harf sayısı: 5
  • Ökmen isminin rengi: Mavi
  • Ökmen isminin nitelikeri: Uykucu, Hayalperest, Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ökmen

Ökmen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ökmen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Ö: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Ökmen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ökmen İsmiyle Uyumlu İsimler

Ökmen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karmen, Semen, Çimen, Gülçimen, Belmen

Ökmen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tüzmen, Uzmen, Ehlimen, Türemen, Ergökmen, Ekemen, Öğmen, Hüsmen, Akbehmen, Göymen

Ökmen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ökmen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ökmen İsmi Konulabilir Mi?

Ökmen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ökmen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ökmen İsmi Caiz Mi?

Ökmen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ökmen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ökmen İsminin Özellikleri

Ökmen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Parasal konulara çok önem verirler ve finansal problemler yaşayabilirler. Doğal liderlerdir. İnsanları etkilemeyi çok iyi bilirler. Güçlü , iradeli ve yenilmesi zor kişilerdir. İnsanlar tarafından gizemli bulurlar ve haklarında çok fazla konuşurlar. Düşündüklerini iyi ifade eden ve hitap yeteneği olan insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ökmen İsminin Sayı Analizi

Ökmen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Ö: 19
K: 14
M: 16
E: 6
N: 17

Ökmen isminin numerolojik değeri: 72

Ökmen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ökmen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Özlem Demirkaya
Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Mazide değil her an benlesin
Elbet seviyorum seni
Nedensiz güldürür yüzümü umut verirsin

Ökmen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ökmen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ökmen

Ökmen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ökmen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ökmen

Ökmen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ökmen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ökmen

Ökmen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ökmen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ökmen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ökmen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Keşifçi, Romantik, Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Ökmen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ökmen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Dümenli, Kıskanç, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Ökmen isminin Notasyonları Nelerdir?

Ökmen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Ö: Ödemiş
K: Kars
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde

Ökmen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö: Ömer
K: Kadri
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam

Ökmen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö:
K: Kilo
M: Mike
E: Echo
N: November

Ökmen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö:
K: Kalyon
M: Merih
E: Engin
N: Neptün

Ökmen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ökmen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ökmen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ökmen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ökmen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.