İsim Arama

Obil İsminin Anlamı Nedir? Obil Ne Demek?

Obil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Obil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Obil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Obil isminin anlamı nedir? Obil ne demek?

Obil isminin anlamı nedir?
  • Obil isminin cinsiyeti: Kız
  • Obil isminin kökeni: İbranice
  • Obil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Obil ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Obil ismindeki harf sayısı: 4
  • Obil isminin rengi: Pembe
  • Obil isminin nitelikeri: Pozitif, Sevimli, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Obil

Obil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Obil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Obil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Obil İsmiyle Uyumlu İsimler

Obil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Obil, Gülbil, Sybil, Cybil, Sebil

Obil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Qabil, Habil, Kabil, Nebil, Mukbil, Görbil, Nabil

Obil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Obil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Obil İsmi Konulabilir Mi?

Obil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Obil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Obil İsmi Caiz Mi?

Obil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Obil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Obil İsminin Özellikleri

Obil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Obil İsminin Sayı Analizi

Obil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
B: 2
İ: 12
L: 15

Obil isminin numerolojik değeri: 47

Obil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Obil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Ben seni hayal ettim beyaz gelinliğinle…
İnadına sana aşık olmuşum ben
Lakin neden bana dost olamayacağını anlayamadım

Obil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Obil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Obil

Obil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Obil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Obil

Obil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Obil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Obil

Obil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Obil ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Obil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Obil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Sıcakkanlı, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Obil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Obil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Obil isminin Notasyonları Nelerdir?

Obil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Obil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum

Obil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
B: Bravo
İ:
L: Lima

Obil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
B: Burak
İ: İstif
L: Levent

Obil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Obil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Obil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Obil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Obil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.