İsim Arama

Obelia İsminin Anlamı Nedir? Obelia Ne Demek?

Obelia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Obelia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Obelia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Obelia isminin anlamı nedir? Obelia ne demek?

Obelia isminin anlamı nedir?
  • Obelia isminin cinsiyeti: Kız
  • Obelia isminin kökeni: Yunanca
  • Obelia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Obelia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Obelia ismindeki harf sayısı: 6
  • Obelia isminin rengi: Pembe
  • Obelia isminin nitelikeri: Pozitif, Sevimli, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Obelia

Obelia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Obelia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Obelia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Obelia İsmiyle Uyumlu İsimler

Obelia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Helia, Ahelia, Nikolia, Azalia, Theophilia, Akalia, Ophelia, Evangelia, Eulalia, Atalia

Obelia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ilia, Obed, Obed-Edom, Ghalia, Oben

Obelia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Obelia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Obelia İsmi Konulabilir Mi?

Obelia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Obelia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Obelia İsmi Caiz Mi?

Obelia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Obelia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Obelia İsminin Özellikleri

Obelia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Obelia İsminin Sayı Analizi

Obelia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
B: 2
E: 6
L: 15
İ: 12
A: 1

Obelia isminin numerolojik değeri: 54

Obelia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Obelia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onur Ayva
Bu gece korkarım sen olmazsan
En çok istediğim sensin sevdiğim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Obelia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Obelia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Obelia

Obelia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Obelia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Obelia

Obelia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Obelia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Obelia

Obelia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Obelia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Obelia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Obelia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Sıcakkanlı, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Obelia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Obelia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Obelia isminin Notasyonları Nelerdir?

Obelia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
B: Bolu
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Obelia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
B: Behçet
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Obelia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
B: Bravo
E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa

Obelia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
B: Burak
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Obelia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Obelia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Obelia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Obelia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Obelia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.