İsim Arama

Nura İsminin Anlamı Nedir? Nura Ne Demek?

Nura ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nura isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nura isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nura isminin anlamı nedir? Nura ne demek?

Nura isminin anlamı nedir?
  • Nura isminin cinsiyeti: Kız
  • Nura isminin kökeni: Arapça
  • Nura isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nura ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nura ismindeki harf sayısı: 4
  • Nura isminin rengi: Pembe
  • Nura isminin nitelikeri: Misafirperver, Modern, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nura

Nura isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nura ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nura isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nura İsmiyle Uyumlu İsimler

Nura İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nurben, Nurzen, Nurcan, Nurfer, Nurmelek, Nurdan, Nurita, Nuran, Nursev, Nursabah

Nura İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nurihak, Dura, Nurer, Nurbay, Yura, Nurtekin, Nurullah, Nuralp, Nurşat, Cura

Nura ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nura İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nura İsmi Konulabilir Mi?

Nura isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nura isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nura İsmi Caiz Mi?

Nura ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nura isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nura İsminin Özellikleri

Nura isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nura İsminin Sayı Analizi

Nura isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
U: 25
R: 21
A: 1

Nura isminin numerolojik değeri: 64

Nura İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nura İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Nura İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nura isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nura

Nura İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nura isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nura

Nura İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nura isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nura

Nura İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Nuran Devres: Türkiye'nin ilk kadın spikeri ve tv sunucusudur.Nuran Devres (Emren), Ankara’da doğmuştur. Annesinin adı Azize Emren’dir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İngiliz Filolojisi bölümünden mezun oldu. Ortaokuldayken, Belçika'daki abisinin yanında gittiğinde izlediği televizyondaki spikerlerden etkilenerek spiker olmaya karar vermiş. Üniversitede okurken TRT'nin açmış olduğu spikerlik sınavını kazandı. 31 Ocak 196...
  • Nurana Bagieva: Nurana Bagieva, 26 Haziran 1987 tarihinde Azerbaycan, Bakü’de doğmuştur. Nurana Bagieva küçük yaşlardayken ailesinin Türkiye'ye yerleşmesi nedeniyle istanbul’da büyümüştür. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. 2010- 2014 yılları arasında yay dizide Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya, Selen Soyder, Hatice Aslan, Korel Cezayirli, Gül Onat, Kenan Bal ile beraber rol aldı.2011 yılında “Adını Feriha Koydum” adlı dizide Aynur karakterini canlandırırken Vahide Gördüm, Hazal Kaya, Ça...
Nura İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nura ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Nura İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nura ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Nura isminin Notasyonları Nelerdir?

Nura isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
U: Uşak
R: Rize
A: Adana

Nura Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet

Nura isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa

Nura isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
U: Umman
R: Reis
A: Aydın

Nura İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nura ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nura ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nura ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nura İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.