İsim Arama

Nira İsminin Anlamı Nedir? Nira Ne Demek?

Nira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nira isminin anlamı nedir? Nira ne demek?

Nira isminin anlamı nedir?
  • Nira isminin cinsiyeti: Kız
  • Nira isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Nira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nira ismindeki harf sayısı: 4
  • Nira isminin rengi: Pembe
  • Nira isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nira

Nira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nira İsmiyle Uyumlu İsimler

Nira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zemira, Shira, Naira, Tmira, Munira, Safira, Bahira, Mehira, Niran, Kaira

Nira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nir, Ahira, Zafira, Jaira, Nirel, Niram

Nira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nira İsmi Konulabilir Mi?

Nira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nira İsmi Caiz Mi?

Nira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nira İsminin Özellikleri

Nira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nira İsminin Sayı Analizi

Nira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
R: 21
A: 1

Nira isminin numerolojik değeri: 51

Nira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz niçinsiz sevdiğim tek yarsin
İçimde umut olursun yarim
Ruhum senle beraberdir, ayrılmış bedenimden
Ayrılamazdım yüreğinden işte ölmedikçe…

Nira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nira

Nira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nira

Nira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nira

Nira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Niran Ünsal: Gerçek adı Fatma Uludan Canevi olan Niran Ünsal, 13 Ağustos 1974 tarihinde İzmir Radyosu keman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal Birtek ve kanun sanatçısı Ahmet Canevi’nin ikinci çocukları olarak İzmir’de doğdu. Haktan Ünsal ile Nida Ünsal adında kardeşleri vardır. Daha sonra anne ve babası ayrıldı. “Rakım Erkutlu Musiki Cemiyeti”nde i, TRT İzmir Radyosu Gençlik Korosu’nda uzun yıllar boyunca çok sesli müzik eğitimi aldı. Müzik hayatına sekiz yaşında İzmir TRT Çocuk Korosu’nda başladı. Sonra İleri k...
  • Niran Yalaz: “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışmacısıdır.Niran Yalaz, 1996 yılında Bursa’da doğmuştur. Tam adı Dilara Niran Yalaz’dır. istanbul’da yaşamakta, 173 cm. boyunda ve 52 kilo olan Niran Yalaz, Lise mezunudur ve profesyonel olarak yüzme sporuyla ilgilenmektedir. 17 yaşında iken modellik yapmaya başlamıştır. Model olarak 2016 yılı Best Model yarışmasına da katılmış olup finalistlerin arasına katılmıştır.Niran Yalaz, 21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışmasına katıldı. Tv...
Nira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Nira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Nira isminin Notasyonları Nelerdir?

Nira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Nira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Nira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Nira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Nira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.