İsim Arama

Nimah İsminin Anlamı Nedir? Nimah Ne Demek?

Nimah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nimah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nimah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nimah isminin anlamı nedir? Nimah ne demek?

Nimah isminin anlamı nedir?
  • Nimah isminin cinsiyeti: Kız
  • Nimah isminin kökeni: Arapça
  • Nimah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nimah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nimah ismindeki harf sayısı: 5
  • Nimah isminin rengi: Pembe
  • Nimah isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Uyumlu, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nimah

Nimah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nimah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Nimah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nimah İsmiyle Uyumlu İsimler

Nimah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nimra, Samah, Nimah, Naamah, Naimah, Jemimah, Aynımah, Aholibamah, Salimah, Lo-Ruhamah

Nimah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jehovah-Shammah, Qudamah, Nimetullah, Adamah, Ramah, Nimrod, Ammah

Nimah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nimah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nimah İsmi Konulabilir Mi?

Nimah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nimah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nimah İsmi Caiz Mi?

Nimah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nimah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nimah İsminin Özellikleri

Nimah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Nimah İsminin Sayı Analizi

Nimah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
M: 16
A: 1
H: 10

Nimah isminin numerolojik değeri: 56

Nimah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nimah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Nimah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nimah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nimah

Nimah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nimah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nimah

Nimah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nimah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nimah

Nimah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nimah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nimah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nimah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Zeki, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Nimah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nimah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Panik olmalarıdır.

Nimah isminin Notasyonları Nelerdir?

Nimah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana
H: Hatay

Nimah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet
H: Hasan

Nimah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
M: Mike
A: Alfa
H: Hotel

Nimah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın
H: Halat

Nimah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nimah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nimah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nimah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nimah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.