İsim Arama

Nestore İsminin Anlamı Nedir? Nestore Ne Demek?

Nestore ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nestore isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nestore isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nestore isminin anlamı nedir? Nestore ne demek?

Nestore isminin anlamı nedir?
  • Nestore isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nestore isminin kökeni: Yunanca
  • Nestore isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nestore ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nestore ismindeki harf sayısı: 7
  • Nestore isminin rengi: Mavi
  • Nestore isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Dürüst, Romantik, Pozitif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nestore

Nestore isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nestore ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Nestore isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nestore İsmiyle Uyumlu İsimler

Nestore İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nesrin, Nesli, Nesteren, Nesime, Neslinur, Neslişah, Neslihan, Nesiah, Nesligül, Dore

Nestore İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nestorio, Theodore, Isadore, Nesil, Nestore, Isidore, Nesip, Nesim, Nesimi

Nestore ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nestore İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nestore İsmi Konulabilir Mi?

Nestore isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nestore isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nestore İsmi Caiz Mi?

Nestore ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nestore isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nestore İsminin Özellikleri

Nestore isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Nestore İsminin Sayı Analizi

Nestore isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
S: 22
T: 24
O: 18
R: 21
E: 6

Nestore isminin numerolojik değeri: 114

Nestore İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nestore İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rabbim beni sana bağışlasın
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Nestore İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nestore isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nestore

Nestore İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nestore isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nestore

Nestore İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nestore isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nestore

Nestore İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nestore ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nestore İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nestore ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Espirili, Canayakın, Sırdaş, Maceracı olmalarıdır.

Nestore İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nestore ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Sessiz, İçine Kapanık, Gaddar olmalarıdır.

Nestore isminin Notasyonları Nelerdir?

Nestore isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
S: Sinop
T: Tokat
O: Ordu
R: Rize
E: Edirne

Nestore Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
S: Serhat
T: Temel
O: Osman
R: Rasim
E: Ekrem

Nestore isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
S: Sierra
T: Tanfo
O: Oscar
R: Romeo
E: Echo

Nestore isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
S: Seydi
T: Turgut
O: Oruç
R: Reis
E: Engin

Nestore İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nestore ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nestore ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nestore ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nestore İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.