İsim Arama

Neris İsminin Anlamı Nedir? Neris Ne Demek?

Neris ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Neris isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Neris isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Neris isminin anlamı nedir? Neris ne demek?

Neris isminin anlamı nedir?
  • Neris isminin cinsiyeti: Kız
  • Neris isminin kökeni: Çerkesce
  • Neris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Neris ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Neris ismindeki harf sayısı: 5
  • Neris isminin rengi: Pembe
  • Neris isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Neris

Neris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Neris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Neris isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Neris İsmiyle Uyumlu İsimler

Neris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lyris, Neri, Tomris, Nerine, Nermin, Charis, Neris, Sineris, Karis, Nergis

Neris İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faris, Lefteris, Nerim, Oris, Edris, Neriah, Thamyris, Appolinaris, Demetris, Neriya

Neris ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Neris İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Neris İsmi Konulabilir Mi?

Neris isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Neris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Neris İsmi Caiz Mi?

Neris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Neris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Neris İsminin Özellikleri

Neris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Neris İsminin Sayı Analizi

Neris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
R: 21
İ: 12
S: 22

Neris isminin numerolojik değeri: 78

Neris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Neris İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim

Neris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Neris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Neris

Neris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Neris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Neris

Neris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Neris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Neris

Neris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Neris ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Neris İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Neris ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Neris İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Neris ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Neris isminin Notasyonları Nelerdir?

Neris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

Neris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

Neris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
R: Romeo
İ:
S: Sierra

Neris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

Neris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Neris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Neris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Neris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Neris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.