İsim Arama

Nawra İsminin Anlamı Nedir? Nawra Ne Demek?

Nawra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nawra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nawra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nawra isminin anlamı nedir? Nawra ne demek?

Nawra isminin anlamı nedir?
  • Nawra isminin cinsiyeti: Kız
  • Nawra isminin kökeni: Arapça
  • Nawra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nawra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nawra ismindeki harf sayısı: 5
  • Nawra isminin rengi: Pembe
  • Nawra isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Problemi, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nawra

Nawra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nawra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nawra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nawra İsmiyle Uyumlu İsimler

Nawra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nawar, Nawra, Nawal

Nawra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nawra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nawra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nawra İsmi Konulabilir Mi?

Nawra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nawra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nawra İsmi Caiz Mi?

Nawra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nawra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nawra İsminin Özellikleri

Nawra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Nawra İsminin Sayı Analizi

Nawra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
: 0
R: 21
A: 1

Nawra isminin numerolojik değeri: 40

Nawra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nawra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
www.akrostissiirler.com
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Nawra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nawra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nawra

Nawra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nawra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nawra

Nawra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nawra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nawra

Nawra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nawra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nawra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nawra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Yardımsever, Maceracı olmalarıdır.

Nawra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nawra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Hayalci, Gaddar olmalarıdır.

Nawra isminin Notasyonları Nelerdir?

Nawra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
W:
R: Rize
A: Adana

Nawra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
W: İki Ve
R: Rasim
A: Ahmet

Nawra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
W: Whiskey
R: Romeo
A: Alfa

Nawra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
W: İki Ve
R: Reis
A: Aydın

Nawra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nawra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nawra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nawra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nawra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.