İsim Arama

Nassir İsminin Anlamı Nedir? Nassir Ne Demek?

Nassir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nassir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nassir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nassir isminin anlamı nedir? Nassir ne demek?

Nassir isminin anlamı nedir?
  • Nassir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nassir isminin kökeni: Arapça
  • Nassir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nassir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nassir ismindeki harf sayısı: 6
  • Nassir isminin rengi: Mavi
  • Nassir isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nassir

Nassir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nassir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Nassir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nassir İsmiyle Uyumlu İsimler

Nassir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Taissir, Nasya, Nasia, Nason, Nasıra, Nasiha, Nastassia, Nasiye, Nasibe, Nasfet

Nassir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nasri, Nasrullah, Naseem, Nasuh, Abdülbasir, Nasim, Basir, Assir, Nasir, Mudasir

Nassir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nassir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nassir İsmi Konulabilir Mi?

Nassir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nassir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nassir İsmi Caiz Mi?

Nassir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nassir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nassir İsminin Özellikleri

Nassir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Nassir İsminin Sayı Analizi

Nassir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
S: 22
S: 22
İ: 12
R: 21

Nassir isminin numerolojik değeri: 95

Nassir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nassir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Saklarım seni en derin’de.
Saklarım seni en derin’de.
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere

Nassir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nassir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nassir

Nassir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nassir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nassir

Nassir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nassir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nassir

Nassir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nassir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nassir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nassir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Espirili, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Nassir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nassir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Nassir isminin Notasyonları Nelerdir?

Nassir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
İ: İzmir
R: Rize

Nassir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
İ: İrfan
R: Rasim

Nassir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
İ:
R: Romeo

Nassir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
İ: İstif
R: Reis

Nassir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nassir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nassir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nassir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nassir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.