İsim Arama

Nasrullah İsminin Anlamı Nedir? Nasrullah Ne Demek?

Nasrullah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nasrullah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nasrullah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nasrullah isminin anlamı nedir? Nasrullah ne demek?

Nasrullah isminin anlamı nedir?
  • Nasrullah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nasrullah isminin kökeni: Arapça
  • Nasrullah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nasrullah ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nasrullah ismindeki harf sayısı: 9
  • Nasrullah isminin rengi: Mavi
  • Nasrullah isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Dürüst, Komik, Modern, Gösterişli, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nasrullah

Nasrullah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nasrullah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Nasrullah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nasrullah İsmiyle Uyumlu İsimler

Nasrullah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nasiye, Kalilah, Kailah, Lelah, Zillah, Delilah, Nasıra, Beulah, Leilah, Fadilah

Nasrullah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nassir, Sadullah, Nasuh, Carullah, Fethullah, Nasim, Allah, Abdallah, Naseem, Kudretullah

Nasrullah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nasrullah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nasrullah İsmi Konulabilir Mi?

Nasrullah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nasrullah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nasrullah İsmi Caiz Mi?

Nasrullah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nasrullah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nasrullah İsminin Özellikleri

Nasrullah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Nasrullah İsminin Sayı Analizi

Nasrullah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
S: 22
R: 21
U: 25
L: 15
L: 15
A: 1
H: 10

Nasrullah isminin numerolojik değeri: 127

Nasrullah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Nasrullah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur yüreğimde bir tek sen ol
Aşk dolu günler için adım artık yarim
Sevme kimseyi hayatta tez yorulursun
Rengarenk düşlerimin kahramanısın
Unutur beni kader senin yokluğunda..
Lale sümbül kokulu yürek yaramsın
Lale sümbül kokulu yürek yaramsın
Aşk dolu günler için adım artık yarim
Hülyalarımı çaldın

Nasrullah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nasrullah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nasrullah

Nasrullah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nasrullah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nasrullah

Nasrullah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nasrullah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nasrullah

Nasrullah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nasrullah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nasrullah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nasrullah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Espirili, Maceracı, Misafirperver, Yetenekli, Sakin olmalarıdır.

Nasrullah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nasrullah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Baskıcı, Gaddar, Aceleci, Obur, Panik olmalarıdır.

Nasrullah isminin Notasyonları Nelerdir?

Nasrullah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
R: Rize
U: Uşak
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana
H: Hatay

Nasrullah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
R: Rasim
U: Ufuk
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet
H: Hasan

Nasrullah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
S: Sierra
R: Romeo
U: Uniform
L: Lima
L: Lima
A: Alfa
H: Hotel

Nasrullah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
R: Reis
U: Umman
L: Levent
L: Levent
A: Aydın
H: Halat

Nasrullah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nasrullah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nasrullah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nasrullah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nasrullah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.