İsim Arama

Nasli İsminin Anlamı Nedir? Nasli Ne Demek?

Nasli ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nasli isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nasli isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nasli isminin anlamı nedir? Nasli ne demek?

Nasli isminin anlamı nedir?
  • Nasli isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nasli isminin kökeni: Arapça
  • Nasli isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nasli ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nasli ismindeki harf sayısı: 5
  • Nasli isminin rengi: Mavi
  • Nasli isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Dürüst, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nasli

Nasli isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nasli ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Nasli isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nasli İsmiyle Uyumlu İsimler

Nasli İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nasıra, Nasya, Nasibe, Nastassia, Misli, Nasiye, Nasia, Nason, Nasfet, Nasiha

Nasli İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nasır, Nas, Nasuh, Naseem, Nasuhi, Nasri, Nasrullah, Nasih, Nasim, Nasser

Nasli ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nasli İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nasli İsmi Konulabilir Mi?

Nasli isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nasli isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nasli İsmi Caiz Mi?

Nasli ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nasli isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nasli İsminin Özellikleri

Nasli isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nasli İsminin Sayı Analizi

Nasli isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
S: 22
L: 15
İ: 12

Nasli isminin numerolojik değeri: 67

Nasli İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nasli İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur nasıl olur demedim sevdim ben seni
Aradığım mutluluk adresi sensin
Serhat Uzunkök
Laleler güllerden güzel kokarsın
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim

Nasli İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nasli isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nasli

Nasli İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nasli isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nasli

Nasli İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nasli isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nasli

Nasli İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nasli ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nasli İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nasli ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Espirili, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Nasli İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nasli ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Baskıcı, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Nasli isminin Notasyonları Nelerdir?

Nasli isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Nasli Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
L: Lokum
İ: İrfan

Nasli isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
S: Sierra
L: Lima
İ:

Nasli isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
L: Levent
İ: İstif

Nasli İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nasli ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nasli ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nasli ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nasli İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.