İsim Arama

Nami İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nami isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nami isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nami isminin anlamı nedir? Nami ne demek?

  • Nami isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nami isminin kökeni: Farsça
  • Nami isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nami ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nami ismindeki harf sayısı: 4
  • Nami isminin rengi: Mavi
  • Nami isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz

Nami İsminin Anlamı Nedir? Nami Ne Demek?

Nami isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Nami İsminin Analizi

Nami isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nami ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Nami İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nami isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nami İsmiyle Uyumlu İsimler

Nami İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Namıka, Name, Namiye

Nami İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cami, İkrami, Adami, Ben-Ami, Bestami, Peyami, Siyami, Namık, İlhami, Selami

Nami ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nami İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nami İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nami ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nami İsmi Konulabilir Mi?

Nami isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nami isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nami İsmi Caiz Mi?

Nami ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nami isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nami İsminin Diyanetteki Anlamı

Nami isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nami isminin anlamı: Tanınmış, ünlü şöhretli

Nami İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nami ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Nami ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nami ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nami ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nami İsminin Özellikleri

Nami isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nami İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nami İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur bu yüreğin sonsuz aşkı ol
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Mermi de sıksan bulacaksın cezanı
İnan ki çok seviyor bu yürek seni

Nami İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nami isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nami

Nami İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nami isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nami

Nami İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nami isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nami

Nami İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nami isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nami isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nami isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nami isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nami isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nami isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nami İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nami ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nami İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nami ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Zeki, Enerjik olmalarıdır.

Nami İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nami ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan olmalarıdır.

Nami isminin Notasyonları Nelerdir?

Nami isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir

Nami Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan

Nami isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
M: Mike
İ:

Nami isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif

Nami İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nami ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nami ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nami ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nami İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nami isminin numerolojisi, nami isminin enerjisi, nami isminin arapça yazlışı, nami isminin hikayesi, nami isminin burcu, nami isminin uğurlu sayısı, nami isminin ebced değeri, nami isminin rengi, nami isminin harf analizi