İsim Arama

Naguib İsminin Anlamı Nedir? Naguib Ne Demek?

Naguib ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Naguib isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Naguib isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Naguib isminin anlamı nedir? Naguib ne demek?

Naguib isminin anlamı nedir?
  • Naguib isminin cinsiyeti: Erkek
  • Naguib isminin kökeni: Arapça
  • Naguib isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Naguib ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Naguib ismindeki harf sayısı: 6
  • Naguib isminin rengi: Mavi
  • Naguib isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Tembel, Modern, Yaramaz, Sevimli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Naguib

Naguib isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Naguib ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.

Naguib isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Naguib İsmiyle Uyumlu İsimler

Naguib İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nagehan, Nagida, Nagihan

Naguib İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Naguib

Naguib ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Naguib İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Naguib İsmi Konulabilir Mi?

Naguib isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Naguib isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Naguib İsmi Caiz Mi?

Naguib ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Naguib isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Naguib İsminin Özellikleri

Naguib isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Naguib İsminin Sayı Analizi

Naguib isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
G: 8
U: 25
İ: 12
B: 2

Naguib isminin numerolojik değeri: 65

Naguib İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Naguib İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Gözlerim her yerde arıyor seni
Uğruna harcarım ben yıllarımı
İçeri sen girince
Bu geceler yalnız çekilmez inan

Naguib İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Naguib isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Naguib

Naguib İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Naguib isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Naguib

Naguib İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Naguib isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Naguib

Naguib İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Naguib ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Naguib İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Naguib ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Hırslı, Misafirperver, Enerjik, Sıcakkanlı olmalarıdır.

Naguib İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Naguib ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Sır Saklayamayan, Aceleci, Kırılgan, Aşırı Duygusal olmalarıdır.

Naguib isminin Notasyonları Nelerdir?

Naguib isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
G: Giresin
U: Uşak
İ: İzmir
B: Bolu

Naguib Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
G: Galip
U: Ufuk
İ: İrfan
B: Behçet

Naguib isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
G: Golf
U: Uniform
İ:
B: Bravo

Naguib isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
G: Gabya
U: Umman
İ: İstif
B: Burak

Naguib İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Naguib ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Naguib ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Naguib ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Naguib İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.