İsim Arama

Naci İsminin Anlamı Nedir? Naci Ne Demek?

Naci ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Naci isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Naci isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Naci isminin anlamı nedir? Naci ne demek?

Naci isminin anlamı nedir?
 • Naci isminin cinsiyeti: Erkek
 • Naci isminin kökeni: Arapça
 • Naci isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Naci ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Naci ismindeki harf sayısı: 4
 • Naci isminin rengi: Mavi
 • Naci isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Huysuz, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Naci

Naci isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Naci ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Naci isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Naci İsmiyle Uyumlu İsimler

Naci İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Naciye, Nachon

Naci İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nachmanke, Taci, Nacil, Nachman, Naci, Raci, Nachshon

Naci ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Naci İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Naci İsmi Konulabilir Mi?

Naci isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Naci isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Naci İsmi Caiz Mi?

Naci ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Naci isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Naci İsminin Özellikleri

Naci isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Naci İsminin Sayı Analizi

Naci isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
C: 3
İ: 12

Naci isminin numerolojik değeri: 33

Naci İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Naci İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz güldürür yüzümü umut verirsin
Aşk dolu zamanlar yaşayacağız
Canımsın aşkım sevdamsın sen
İçeri sen girince

Naci İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Naci isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Naci

Naci İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Naci isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Naci

Naci İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Naci isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Naci

Naci İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Naci Görür: Naci Görür, 9 Eylül 1947 tarihinde Elazığ’da Nailbey Mahallesi, Ok Sokak’ta bulunan 10 numaralı şirin bir kerpiç evde doğmuştur. Mustafa adında abisi, Güllü adında ablası vardır. Annesi Hatime Hanımdır. Marangozluk yapan babası Ahmet Görür, Naci dört yaşındayken öldü. İlkokulu Altınova İlkokulu’nda, ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda,1963 yılında başladığı liseyi de Elazığ Lisesi’nde 1966 yılında bitirdi. Yaz aylarında tren istasyonunda “keskin nane” şekeri satmış. 1966 yılında başladığı (İTÜ) İsta...
 • Naci Taşdöğen: Uzun yıllar oynadığı 'Emret Komutanım' dizisinde 'Ahmet Başçavuş' tiplemesiyle tanındı.Naci Taşdöğen, 3 Mart 1963 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Altı erkek kardeşdirler. Kardeşleri Erkan Taşdöğen ve Selahattin Taşdöğen de oyuncudur. Diğer üç kardeş de profesyonel müzisyendir. En büyük abi Nizam Taşdöğen, Bakırköy Belediyesi'nde zabıta komiseri olarak çalışıyor. İstanbul Anadolu ve Yapı Meslek Lisesinden mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü 1992 yılında b...
 • Naci Çelik Berksoy: Naci Çelik Berksoy, 4 Eylül 1947 tarihinde Zonguldak’da doğmuştur. Aslen Konya Kadınhan nüfusuna kayıtlıdır. Babası fizik, kimya öğretmenidir. Babası Zonguldak’ta Mehmet Çelikel lisesinde müdürlük yaparken doğmuştur. Babasının tayini sebebiyle ilkokulu taşındıkları Bursa’da okudu. Sonra Konya’ya tayin ve oradan da istanbul'a tayini çıkan babası ile birlikte İstanbul’a taşınırlar. Liseyi, Eyüp Lisesinde ve Atatürk Erkek Lisesinde okudu. Lise yıllarından itibaren edebiyat ile ilgilenmeye başladı. ...
 • Naci Ağbal: Maliye Bakanı Naci Ağbal, 1 Ocak 1968 tarihinde Bayburt'ta doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Ağbal, İngiltere Exeter Üniversitesi İş İdaresi Genel İşletme Yönetimi (MBA) Programı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Maliye Bakanlığında müfettiş, tmcılığı, Gelirler Genel Müdürlüğünde daire başkanlığı ve bakan danışmanlığı görevlerinde bulunan Ağbal, 2006-2009 yılları arasında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, 2009-2015 yılları ...
Naci İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Naci ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Soğukkanlı, Enerjik olmalarıdır.

Naci İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Naci ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Tembel, Kırılgan olmalarıdır.

Naci isminin Notasyonları Nelerdir?

Naci isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
C: Ceyhan
İ: İzmir

Naci Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
C: Cemal
İ: İrfan

Naci isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
C: Charlie
İ:

Naci isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
C: Cemal
İ: İstif

Naci İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Naci ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Naci ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Naci ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Naci İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.