İsim Arama

Munira İsminin Anlamı Nedir? Munira Ne Demek?

Munira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Munira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Munira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Munira isminin anlamı nedir? Munira ne demek?

Munira isminin anlamı nedir?
  • Munira isminin cinsiyeti: Kız
  • Munira isminin kökeni: Arapça
  • Munira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Munira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Munira ismindeki harf sayısı: 6
  • Munira isminin rengi: Pembe
  • Munira isminin nitelikeri: Uyumlu, Modern, Misafirperver, Yaramaz, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Munira

Munira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Munira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Munira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Munira İsmiyle Uyumlu İsimler

Munira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Meira, Munia, Mounira, Almira, Shira, Shakira, Samira, Yakira, Bashira, Zehira

Munira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ahira, Munir, Jaira, Munis, Munar, Mungan, Zafira

Munira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Munira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Munira İsmi Konulabilir Mi?

Munira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Munira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Munira İsmi Caiz Mi?

Munira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Munira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Munira İsminin Özellikleri

Munira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Munira İsminin Sayı Analizi

Munira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
U: 25
N: 17
İ: 12
R: 21
A: 1

Munira isminin numerolojik değeri: 92

Munira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Munira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Uyuz olursun sen bana her etapta
Ne olur sende benimle hep benim ol
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Munira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Munira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Munira

Munira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Munira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Munira

Munira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Munira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Munira

Munira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Munira ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Munira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Munira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Misafirperver, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Munira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Munira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Munira isminin Notasyonları Nelerdir?

Munira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
U: Uşak
N: Niğde
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Munira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
U: Ufuk
N: Nizam
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Munira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
U: Uniform
N: November
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Munira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
U: Umman
N: Neptün
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Munira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Munira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Munira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Munira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Munira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Kerem Yılmaz
17.11.2018

Tebârekellezî ceale fîs semâi burûcen ve ceale fîhâ sirâcen ve kameren munîrâ(munîren). Furkan 61 munira ismi kuranda geçmiyor diyen insancıka ithafen yazılmıştır.