İsim Arama

Muharrem İsminin Anlamı Nedir? Muharrem Ne Demek?

Muharrem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Muharrem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Muharrem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Muharrem isminin anlamı nedir? Muharrem ne demek?

Muharrem isminin anlamı nedir?
 • Muharrem isminin cinsiyeti: Erkek
 • Muharrem isminin kökeni: Arapça
 • Muharrem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Muharrem ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Muharrem ismindeki harf sayısı: 8
 • Muharrem isminin rengi: Mavi
 • Muharrem isminin nitelikeri: Uyumlu, Modern, Tez Canlı, İnatçı, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Muharrem

Muharrem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Muharrem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Muharrem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Muharrem İsmiyle Uyumlu İsimler

Muharrem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İrem, Şirem, Muhterem, Muhlise, Muhaddere, Lacerem, Muhabbet, Muhsine, Hürrem, Hurrem

Muharrem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ekrem, Muhacir, Muhlis, Muharrem, Ephrem, Muhip, Erem, Muhammed, Muhsin, Muhiddin

Muharrem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Muharrem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Muharrem İsmi Konulabilir Mi?

Muharrem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Muharrem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Muharrem İsmi Caiz Mi?

Muharrem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Muharrem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Muharrem İsminin Özellikleri

Muharrem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Muharrem İsminin Sayı Analizi

Muharrem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
U: 25
H: 10
A: 1
R: 21
R: 21
E: 6
M: 16

Muharrem isminin numerolojik değeri: 116

Muharrem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Muharrem İsmi İle Akrostiş Şiirler

Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım

Muharrem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Muharrem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Muharrem

Muharrem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Muharrem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Muharrem

Muharrem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Muharrem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Muharrem

Muharrem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Muharrem İnce: 1964 Yalova doğumlu öğretmen ve siyaset adamı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, Cumhuriyet Halkp Partisi'nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir. Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye - Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa - Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenli...
 • MUHARREM YILMAZ: Firma Adı:MUHARREM YILMAZAdres:ATATÜRK MH. İKİTELLİ CD. NO:41/B KÜÇÜKÇEKMECEŞehir / İlçe:İstanbul / Telefon:+90(212)494 37 25Faks:+90(212)441 05 06Firma Hakkında
 • Muharrem Usta: 6 Aralık 2015 tarihi itibari ile Trabzonspor Başkanı olmuştur.Muharrem Usta, 1965 yılında Trabzon’da doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu. Kulak Burun Boğaz uzmanlığı ihtisasını 1992 yılında bitirdi. 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yöneldi. Muharrem Usta, 1995 yılnbul-Fatih'teMedical Park adı altında kurdu. Zamanla Sultangazi ve Bursa gibi yerlerde de yeni şubeler açarak büyüdü. Medical Park Hastaneler Grubu ve Liv Hospital Yönetim Kurulu Başka...
 • Muharrem Gürses: Muharrem Gürses, 15 Ağustos 1913 tarihinde Amasya’da doğmuştur. Komedyen Atilla Arcan ve Kemal Gökhan Gürses'in babasıdır. Hababam sınıfında 'okulun sahibi' rolüyle tanınır. İstanbul Öğretmen Okulu'ndan resim öğretmeni olarak mezun oldu. Samsun'da öğretmenlik yapmaya başladı.17 yaşında amatör tiyatro oyunculuğuna başlayan Gürses, 1931 yılında Şehir Tiyatrosuna girdi. Ankara Radyosu temsil kolunda çalıştı. Ses Tiyatrosu, İstanbul ve İzmir Şehir Tiyatroları'nda görev aldı. Gazetelerde tefrika roma...
Muharrem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Muharrem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Misafirperver, Sakin, Girişken, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Muharrem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Muharrem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Panik, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Muharrem isminin Notasyonları Nelerdir?

Muharrem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
U: Uşak
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
R: Rize
E: Edirne
M: Muş

Muharrem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
U: Ufuk
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
R: Rasim
E: Ekrem
M: Mehmet

Muharrem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
U: Uniform
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
R: Romeo
E: Echo
M: Mike

Muharrem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
U: Umman
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
R: Reis
E: Engin
M: Merih

Muharrem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Muharrem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Muharrem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Muharrem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Muharrem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Enbiye L Karaal
22.01.2017

Bencil para degeriyle bütünleşmiş hani derler ya para için anasını bile satar başkalarının hakkını gözetmeyen dayakcı mal mülk kariyer deger yargıları dini gösteri olarak kullanan.