İsim Arama

Mounira İsminin Anlamı Nedir? Mounira Ne Demek?

Mounira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mounira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mounira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mounira isminin anlamı nedir? Mounira ne demek?

Mounira isminin anlamı nedir?
  • Mounira isminin cinsiyeti: Kız
  • Mounira isminin kökeni: Arapça
  • Mounira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mounira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mounira ismindeki harf sayısı: 7
  • Mounira isminin rengi: Pembe
  • Mounira isminin nitelikeri: Uyumlu, Pozitif, Modern, Misafirperver, Yaramaz, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mounira

Mounira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mounira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mounira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mounira İsmiyle Uyumlu İsimler

Mounira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zehira, Shira, Sapphira, Zamira, Mahira, Nira, Kaira, Amira, Mouna, Shamira

Mounira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zafira, Jaira, Ahira, Mousa

Mounira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mounira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mounira İsmi Konulabilir Mi?

Mounira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mounira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mounira İsmi Caiz Mi?

Mounira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mounira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mounira İsminin Özellikleri

Mounira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Mounira İsminin Sayı Analizi

Mounira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
O: 18
U: 25
N: 17
İ: 12
R: 21
A: 1

Mounira isminin numerolojik değeri: 110

Mounira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Mounira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Uyuz olursun sen bana her etapta
Ne olur sende benimle hep benim ol
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Mounira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mounira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mounira

Mounira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mounira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mounira

Mounira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mounira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mounira

Mounira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mounira ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mounira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mounira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Sırdaş, Misafirperver, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Mounira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mounira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, İçine Kapanık, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Mounira isminin Notasyonları Nelerdir?

Mounira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
O: Ordu
U: Uşak
N: Niğde
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Mounira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
O: Osman
U: Ufuk
N: Nizam
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Mounira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
O: Oscar
U: Uniform
N: November
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Mounira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
O: Oruç
U: Umman
N: Neptün
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Mounira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mounira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mounira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mounira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mounira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.