İsim Arama

Misid İsminin Anlamı Nedir? Misid Ne Demek?

Misid ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Misid isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Misid isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Misid isminin anlamı nedir? Misid ne demek?

Misid isminin anlamı nedir?
  • Misid isminin cinsiyeti: Erkek
  • Misid isminin kökeni: Arapça
  • Misid isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Misid ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Misid ismindeki harf sayısı: 5
  • Misid isminin rengi: Mavi
  • Misid isminin nitelikeri: Uyumlu, Yaramaz, Dürüst, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Misid

Misid isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Misid ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Misid isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Misid İsmiyle Uyumlu İsimler

Misid İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mislina, Misli, Misal, Mishel, Mispereth, Missa

Misid İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Misbah, Mishael, Misael, Misi, Misham, Miska, Asid, Misid

Misid ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Misid İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Misid İsmi Konulabilir Mi?

Misid isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Misid isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Misid İsmi Caiz Mi?

Misid ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Misid isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Misid İsminin Özellikleri

Misid isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Misid İsminin Sayı Analizi

Misid isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
İ: 12
S: 22
İ: 12
D: 5

Misid isminin numerolojik değeri: 67

Misid İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Misid İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu musun söyle şimdi bensiz
İçeri sen girince
S ensiz olmuyor hiç bir anım
İçeri sen girince
Dilara Ö.

Misid İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Misid isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Misid

Misid İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Misid isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Misid

Misid İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Misid isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Misid

Misid İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Misid ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Misid İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Misid ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Enerjik, Espirili, Güçlü olmalarıdır.

Misid İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Misid ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Baskıcı, Güçsüz olmalarıdır.

Misid isminin Notasyonları Nelerdir?

Misid isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
İ: İzmir
S: Sinop
İ: İzmir
D: Denizli

Misid Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
İ: İrfan
S: Serhat
İ: İrfan
D: Davut

Misid isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
İ:
S: Sierra
İ:
D: Delta

Misid isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
İ: İstif
S: Seydi
İ: İstif
D: Deniz

Misid İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Misid ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Misid ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Misid ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Misid İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.