İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Merve İsminin Anlamı

 • Merve isminin cinsiyeti: Kız
 • Merve isminin kökeni: Arapça
 • Merve isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Merve ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Merve ismindeki harf sayısı: 5
 • Merve isminin rengi: Pembe

Merve İsminin Anlamı Nedir?

Merve isminin anlamı nedir, Merve ne demektir, Merve ne anlama gelir, Merve manası nedir?

Merve İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Merve ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Merve İsmi Konulabilir Mi?

Merve ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Merve isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Merve İsmi Caiz Mi?

Merve ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Merve isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Merve İsminin Analizi

Merve isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Merve ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Merve İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Merve İsminin Özellikleri

Merve isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Merve İsminin Numerolojisi

Merve isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
R: 21
V: 27
E: 6

Merve isminin numerolojik değeri: 76

Merve İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Merve İsmi İle Akrostiş Şiirler

Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Emanetim olduğundan bu yana, varlığım seninle kutsanıyor
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
Ellerimi ısıttın ısıtalı yangınlar bana değmiyor.

Onur Ayva

Merve İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Merve isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Merve İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Merve isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Merve İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Merve isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Merve İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Merve Aydın: Merve Aydın, 17 Mart 1990 tarihinde istanbul Bakırköy’de doğmuştur. Aslen Ordu’ludur. Babası Ordu’lu, annesi Bulgaristan göçmenidir. Özel Doğa Anadolu...
 • Merve Boluğur: Fantastik gençlik dizisi Acemi Cadı’da canlandırdığı Ayşegül karakteri ile ünlenen, bu dizinin ardından Aşk Yeniden ve Kül ve Ateş adlı dizilerde rol ...
 • Merve Çağıran: 2010 yılında “Tek Türkiye” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı.Merve Çağıran, 10 Kasım 1992 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Küçüklüğünde ailesi...
 • Merve Erdoğan: Bücür Cadı dizisinde başrol oyuncusu olarak ilk kez ekran karşısına çıkmıştır. Merve Erdoğan, 22 Haziran 1991 tarihinde Niğde’de doğmuştur. Özel Moda ...
 • Merve Oflaz: 2010 yılı Survivor Türkiye yarışmasını kazandı.Merve Oflaz, 23 Mayıs 1988 tarihinde istanbul, Beykoz’da doğmuştur. 5 yaşına kadar Beykoz’da büyüdü. Da...
 • Merve Özbey: Erdem Kınay ile yaptığı düet ile tanındı.Merve Özbey, 17 Temmuz 1989 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Aslen Erzurumlu dur. İTÜ Konservatuvarı’nda ud v...
 • Merve Sevi: Omuz Omuza, Yalancı Yarim, Hayat Bilgisi gibi popüler T.V. dizilerinde, Rina ve Oyun filmlerinderol almış olan Türk dizi, film vereklam oyuncusu. Merv...
Merve İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Merve Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim
V: Vehbi
E: Ekrem

Merve İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Merve isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
R: Reis
V: Vatan
E: Engin

Merve İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Merve isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
R: Romeo
V: Victor
E: Echo

Merve İsminin TDK Notasyonu

Merve isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
R: Rize
V: Van
E: Edirne

Merve İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Merve ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Merve ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Merve ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Merve İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 11 yorum yapılmıştır.

Yasemin Çapar
13.03.2019

Canım kankamın ismi. Onu çok seviyorum.

Mervenur
11.03.2019

İsmimi çok ama çok seviyorum ,güzel anlamı varimiş. Bu siteyi çok beğendim😎.

Aykut
07.03.2019

Ben freud. Okanın kankasıyım. Beni bulunnn. Adüye selamlar.

Merve Kar
04.03.2019

Ben 2006 yılında doğdum 12. 09. 2006 yılnda dünyqya geldim diyarbakır özel hastanede gözümü açtim💙💙.

Merve*
22.12.2018

En guzel merve ismi.

Birkan
03.12.2018

Aşkımın ismi😍.

Merve Şabul
16.05.2018

Tercih ediyorum mükemmel.


22.03.2018

Ben bir kraliçeyim merve!!!.

Pınar Kılıç
22.03.2018

Aynen merve ismin çok güzel.

Merve Kılıç
22.03.2018

Çok güzel.

Merve Türedi
31.05.2015

İsmim merve anlamı çok güzelmiş harika bir site.