İsim Arama

Mercan İsminin Anlamı Nedir? Mercan Ne Demek?

Mercan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mercan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mercan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mercan isminin anlamı nedir? Mercan ne demek?

Mercan isminin anlamı nedir?
  • Mercan isminin cinsiyeti: Kız
  • Mercan isminin kökeni: Arapça
  • Mercan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mercan ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Mercan ismindeki harf sayısı: 6
  • Mercan isminin rengi: Pembe
  • Mercan isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Komik, Huysuz, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mercan

Mercan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mercan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Mercan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mercan İsmiyle Uyumlu İsimler

Mercan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yekcan, Merope, Merziye, Dilcan, Dilocan, Sevilcan, Perican, Meronothite, Mergube, Morican

Mercan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Közcan, Mergen, Ulcan, Merdi, Jacan, Bulgucan, Olcan, Tunacan, Merari, Beycan

Mercan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mercan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mercan İsmi Konulabilir Mi?

Mercan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mercan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mercan İsmi Caiz Mi?

Mercan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mercan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mercan İsminin Özellikleri

Mercan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Mercan İsminin Sayı Analizi

Mercan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
R: 21
C: 3
A: 1
N: 17

Mercan isminin numerolojik değeri: 64

Mercan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Mercan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mayın tarlasında tüm hayallerim,
Elimden tutacak nazlı yâr nerde ?
Rıhtım kenarına düştü hallerim,
Can misali sımsıcak bir yer nerde ?
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?

Serhat Ertaş

Mercan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mercan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mercan

Mercan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mercan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mercan

Mercan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mercan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mercan

Mercan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Mercan Dede: Müzisyen, neyzen, yapımcı ve DJ. Gerçek adı Arkın Ilıcalı Allen'dır. Sufi müziğiyle çağdaş enstrümanları birleştirerek doğu ve batının füzyonunu yapan müzisyen, Sufi inancına yürekten bağlılığıyla tanınmaktadır. Kani Karaca, İhsan Özgen, Peter Murphy, Natacha Atlas, Musafir, İlhan Erşahin, Jamaledeen Tacuma, Hugh Marsh, Omar Sosa, Mich Gerber, Fazıl Say, Susheela Raman, Trans Global Underground ve Dhafer Youssef gibi klasik, dünya ve alternatif müziğin çok önemli isimleriyle birlikte çalışan ve ...
Mercan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mercan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Maceracı, Soğukkanlı, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Mercan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mercan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Tembel, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Mercan isminin Notasyonları Nelerdir?

Mercan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
R: Rize
C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde

Mercan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim
C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam

Mercan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
R: Romeo
C: Charlie
A: Alfa
N: November

Mercan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
R: Reis
C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün

Mercan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mercan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mercan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mercan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mercan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 4 yorum yapılmıştır.

Mss
21.04.2018

Mercan ismi muazzam mükemmel süper isim.

Mercan Koca
20.08.2017

Adımla gurur duyuyorum hem güzel hem de eşşiz anlamları olan bir isim. 😉😉😉.

Benim Adım Mercan 4/ay, A Gitt
25.04.2017

Mercanın anlamı çok güzel anneme teşekkür ederim annecigim.

Ölüm Haktir
17.04.2017

Mercan ismi cok guzelll yaa.