İsim Arama

Mensure İsminin Anlamı Nedir? Mensure Ne Demek?

Mensure ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mensure isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mensure isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mensure isminin anlamı nedir? Mensure ne demek?

Mensure isminin anlamı nedir?
  • Mensure isminin cinsiyeti: Kız
  • Mensure isminin kökeni: Arapça
  • Mensure isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mensure ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Mensure ismindeki harf sayısı: 7
  • Mensure isminin rengi: Pembe
  • Mensure isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver, Dürüst, Modern, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mensure

Mensure isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mensure ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Mensure isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mensure İsmiyle Uyumlu İsimler

Mensure İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sahure, Mengli, Mengüş, Mensure, Mehcure, Mahsure, Tennure, Menevşe, Menekşe, Menzure

Mensure İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mengütaş, Mengüer, Mengütekin, Mensur, Mendel, Mentor, Menderes, Menşur, Mene, Menaf

Mensure ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mensure İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mensure İsmi Konulabilir Mi?

Mensure isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mensure isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mensure İsmi Caiz Mi?

Mensure ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mensure isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mensure İsminin Özellikleri

Mensure isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Mensure İsminin Sayı Analizi

Mensure isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
N: 17
S: 22
U: 25
R: 21
E: 6

Mensure isminin numerolojik değeri: 113

Mensure İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Mensure İsmi İle Akrostiş Şiirler

Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Efsunlu bir sevdaydı bizim sevdamız
Nur yüzlü sevdiğim aşkımsın sen
Serhat Gülseren
Uzak yollarımı yakın eden yarimsin Doğum
Rengarenk düşleri yaşayalım diyorum
Efsunlu bir sevdaydı bizim sevdamız

Mensure İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mensure isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mensure

Mensure İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mensure isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mensure

Mensure İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mensure isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mensure

Mensure İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mensure ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mensure İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mensure ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Espirili, Misafirperver, Maceracı olmalarıdır.

Mensure İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mensure ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı, Aceleci, Gaddar olmalarıdır.

Mensure isminin Notasyonları Nelerdir?

Mensure isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
N: Niğde
S: Sinop
U: Uşak
R: Rize
E: Edirne

Mensure Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam
S: Serhat
U: Ufuk
R: Rasim
E: Ekrem

Mensure isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
N: November
S: Sierra
U: Uniform
R: Romeo
E: Echo

Mensure isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
N: Neptün
S: Seydi
U: Umman
R: Reis
E: Engin

Mensure İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mensure ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mensure ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mensure ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mensure İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.