İsim Arama

Melpomene İsminin Anlamı Nedir? Melpomene Ne Demek?

Melpomene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Melpomene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Melpomene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Melpomene isminin anlamı nedir? Melpomene ne demek?

Melpomene isminin anlamı nedir?
  • Melpomene isminin cinsiyeti: Kız
  • Melpomene isminin kökeni: Yunanca
  • Melpomene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Melpomene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Melpomene ismindeki harf sayısı: 9
  • Melpomene isminin rengi: Pembe
  • Melpomene isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, Haylaz, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Melpomene

Melpomene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Melpomene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Melpomene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Melpomene İsmiyle Uyumlu İsimler

Melpomene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Melahat, Angelene, Melanie, Mela, Meleksima, Melissa, Hasene, Meliz, Melba, Alcmene

Melpomene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Melikhan, Melchiah, Mene, Melos, Melchizedek, Melik, Melesio, Melih, Melen, Melzar

Melpomene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Melpomene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Melpomene İsmi Konulabilir Mi?

Melpomene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Melpomene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Melpomene İsmi Caiz Mi?

Melpomene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Melpomene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Melpomene İsminin Özellikleri

Melpomene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Melpomene İsminin Sayı Analizi

Melpomene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
L: 15
P: 20
O: 18
M: 16
E: 6
N: 17
E: 6

Melpomene isminin numerolojik değeri: 120

Melpomene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Melpomene İsmi İle Akrostiş Şiirler

Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Prenseslerden bile daha güzelsin
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Melpomene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Melpomene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Melpomene

Melpomene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Melpomene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Melpomene

Melpomene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Melpomene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Melpomene

Melpomene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Melpomene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Melpomene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Melpomene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Yetenekli, Özgüvenli, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Melpomene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Melpomene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Melpomene isminin Notasyonları Nelerdir?

Melpomene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
P: Polatlı
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Melpomene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
P: Poyraz
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Melpomene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
L: Lima
P: Papa
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
N: November
E: Echo

Melpomene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
L: Levent
P: Poyraz
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Melpomene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Melpomene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Melpomene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Melpomene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Melpomene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.