İsim Arama

Melesio İsminin Anlamı Nedir? Melesio Ne Demek?

Melesio ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Melesio isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Melesio isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Melesio isminin anlamı nedir? Melesio ne demek?

Melesio isminin anlamı nedir?
  • Melesio isminin cinsiyeti: Erkek
  • Melesio isminin kökeni: Yunanca
  • Melesio isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Melesio ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Melesio ismindeki harf sayısı: 7
  • Melesio isminin rengi: Mavi
  • Melesio isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, Dürüst, Yaramaz, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Melesio

Melesio isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Melesio ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Melesio isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Melesio İsmiyle Uyumlu İsimler

Melesio İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Melin, Meleknaz, Melina, Melodi, Melinda, Melora, Melanie, Melpomene, Melaney, Melita

Melesio İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Melik, Melkum, Melen, Melos, Artemesio, Melkon, Melchior, Melchizedek, Melzar, Melchi

Melesio ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Melesio İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Melesio İsmi Konulabilir Mi?

Melesio isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Melesio isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Melesio İsmi Caiz Mi?

Melesio ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Melesio isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Melesio İsminin Özellikleri

Melesio isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Melesio İsminin Sayı Analizi

Melesio isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
L: 15
E: 6
S: 22
İ: 12
O: 18

Melesio isminin numerolojik değeri: 95

Melesio İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Melesio İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu olmam için adın attın sen yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En büyük sevdam sensin ey yarim
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Olmaz olsun böyle ızdırap

Melesio İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Melesio isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Melesio

Melesio İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Melesio isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Melesio

Melesio İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Melesio isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Melesio

Melesio İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Melesio ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Melesio İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Melesio ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Yetenekli, Espirili, Enerjik, Sırdaş olmalarıdır.

Melesio İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Melesio ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Baskıcı, Kırılgan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Melesio isminin Notasyonları Nelerdir?

Melesio isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
S: Sinop
İ: İzmir
O: Ordu

Melesio Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
S: Serhat
İ: İrfan
O: Osman

Melesio isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
L: Lima
E: Echo
S: Sierra
İ:
O: Oscar

Melesio isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
L: Levent
E: Engin
S: Seydi
İ: İstif
O: Oruç

Melesio İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Melesio ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Melesio ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Melesio ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Melesio İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.